Kömür yakıtlı enerji santralleri için ölçüm çözümleri

Enerji sektöründe uzmanlaşmış olan ölçüm ekipmanlarının uzman tedarikçisi Vega, kömür yakıtlı enerji santrallerinde seviye ve basınç parametreleri için sertifikalı ölçüm çözümleri sunuyor.

Proses Çözümleri 24.12.2019, 15:17 24.12.2019, 16:00 SERKAN KIRAÇ
95
Kömür yakıtlı enerji santralleri için ölçüm çözümleri

Kömür yakıtlı enerji santrallerinde ölçüm ekipmanları ihtiyaçları için enerji sektörünün deneyimli tedarikçisi Vega, optimize ve sertifikalı seviye ve basınç ölçüm çözümleri sunuyor. Uzun ömürlü ölçüm çözümleri sayesinde operasyon maliyetleri en aza inerken proseslerin güvenliğine katkı sağlanmış oluyor.

HASSAS VE DAYANIKLI ÖLÇÜM TEKNOLOJİSİ
Enerji üretim tesisleri için ölçüm cihazları üretimi gerçekleştiren tecrübeli tedarikçi Vega, uzun yıllardır dünyanın birçok bölgesine seviye ve basınç sensörü çözümlerini ulaştırıyor.

Markanın ölçüm teknolojisi, proseslerde ihtiyaç duyulan tüm üretim süreçleri için önem taşıyan doğru ve kesin ölçüm verilerini alınmasına olanak sağlıyor. Markanın sunduğu tüm sensörler enerji prosesleri için kullanıma uygun ve en güncel teknoloji standartlarına ve enerji sektöründe ihtiyaç duyulan tüm sertifikasyonlara sahip olarak üretiliyor.

GÜVENİLİR ÖLÇÜM
Uzun ömürlü sensörler sayesinde masraflar düşürülerek bakım giderleri azaltılıp arıza süreleri en aza indiriliyor.

KISA TEDARİK SÜRELERİ
İlk teslimattan itibaren onarım kapsamına giren teslimatlarda dahi Vega, ölçüm cihazının hızlıca adrese sevkini gerçekleştiriyor. Bu sayede depolama maliyetleri de gözle görülür şekilde düşürülüyor.

KOLAY ENTEGRASYON
Marka sensörleri sahada kurulu sisteme kolayca entegre edilebiliyor. Hızlı montaj, devreye alma ve kullanım sensörlerin entegrasyonunun basit şekilde kurulumunu mümkün hale getiriyor.


KÖMÜR DEPOLAMA SİLOSUNDA SEVİYE ÖLÇÜMÜ VE SINIR SEVİYE TESPİTİ
Santrallerdeki linyit ve taş kömürleri 30 metre yükseklikteki silolarda depolanıyor. Kömür taşınan konveyörlerden gelen beslemenin kesilmemesi için seviye ölçümünün de emniyetli ve güvenilir şekilde sürdürülmesi gerekiyor. Bu aşamada seviye şalteri kullanımıyla silonun fazla dolumu riskinin önüne geçilebiliyor.

VEGAPULS 69
Ara depolama kömür bunkerlerinde radar ve temassız seviye ölçümü imkanı sağlayan Vegapuls 69 ile küçük huzme açısıyla tahliye hunisine kadar doğru ve güvenilir ölçüm sonuçları alınabiliyor. Yapışma ve toz oluşumunda bile güvenilir ölçüm gerçekleştirilebiliyor. Ölçüm gürültüden etkilenmediği için de yüksek işletim verimliliği sağlanmış olur.

VEGACAP 65
Kapasitif sensörle kömür ara depolama bunkerinde sınır seviye tespiti yapılan Vegacap 65 ile kısaltılabilen ölçüm  sondaları sayesinde ihtiyaç duyulan esneklik sağlanabiliyor. Ürünün dayanıklı yapısı ile çalışma ömrünün uzatılması sayesinde periyodik bakım ihtiyacı minimum seviyeye düşüyor. Yüksek germe ağırlı sayesinde ise güvenilir açma ve kapama noktası oluşturulmuş oluyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
11°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@