Petrokimya sektörüne anahtar teslim çözümler sunacak

Yeni yıla daha güçlü bir yapı, daha geniş bir çözüm yelpazesi ve ciddi yatırımlarla hazırlanan Promeda, 2021 yılında Petrokimya sektöründe de anahtar teslim çözümler sunacak.

Proses Çözümleri 03.11.2020, 07:45 03.11.2020, 15:21 Serkan KIRAÇ
1706
Petrokimya sektörüne anahtar teslim çözümler sunacak

Promeda, gelişen piyasa koşullarını yakından takip ederek müşterilerine daha yakın olabilmek adına özellikle satış ekibi konusunda yenilikler yaparak satış ekibi kadrosunu 3 katına çıkardı. Ekibin seçimi konusunda hassas davranılarak, genç, dinamik, güler yüzlü ve konusunda uzman tecrübeli takım arkadaşları seçildi. Benzer şekilde marka müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına aynı hassasiyet ve prensipler çerçevesinde, Lojistik ve Satın alma kadroları da genişletildi.

PANDEMİ KOŞULLARINDA, ON-LINE FABRİKA KABUL TESTİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Uçuşların durduğu pandemi döneminde İngiliz bir firmanın Güney Afrika’da devreye alınacak bir tesis için Hollanda’lı bir müşterisine panoların testinin gerçekleştirilmesi gerekti. Normal koşullar altında yurtdışından gelen Promeda markası konuklarına eşlik edilerek gerçekleştirilmesi beklenen FAT’i, pandemi koşullarında 5 Promeda mühendisi, 3 kamera kullanarak 11 dış bağlantı ile 2 tam gün boyunca  on – line fabrika kabul testleriyle başarıyla tamamladı. Evlerinden bağlanan çok uluslu mühendislerin sorularını cevaplayarak, adım adım taleplerini gerçekleştirerek tüm açıdan çekim yapan kameralar aracılığı ile marka panolarının kabulleri gerçekleştirildi.

Promeda, birçok işletmenin durduğu günlerde üretimine hiç ara vermeden risk almadan kapalı bir grup olarak çalışarak faaliyetlerini sürdürdü. Marka, bu yaratıcı fikir ve uygulama için çok sayıda takdir aldı.

PROMEDA TASARIM MERKEZİNDE İKİ YENİ PROJE HAYAT BULUYOR
Gıda sektöründe paketleme uygulamaları için Promeda’nın Tasarım Merkezi’nde görev alan Makine, Mekatronik ve Elektrik Elektronik Mühendisleri tarafından tasarlanan 2 adet yeni tasarımı bulunuyor. Otomotiv Sektöründe üretim verimliliğini arttırmak için ısıl işlem sonrası parçaların barkodlanarak kategorize edilmesi ve paketlenmesi için ayrı bir sistem tasarımı bulunuyor.

YENİ SATIŞ STRATEJİLERİ İLE MARKA DEĞERİNİ DAHA DA ARTTIRACAK
Promeda ürün satışının yanı sıra, üst düzey pano imalatı, Tasarım Merkezi ürünleri ve Enerji Sektöründeki başarılı projeleri ile oldukça iyi tanınıyor. Markada önümüzdeki dönemde, mevcut marka değerine güç katacak yeni satış stratejileri ile geniş müşteri yelpazesine dokunulması planlanıyor.

2021 PETROKİMYA SEKTÖRÜNDE ANAHTAR TESLİM ÇÖZÜMLER SUNACAK
2020 yılında markada, kriz bir fırsata çevrilerek insan kaynağına ve imalat teknolojilerine yatırım yapıldı. 2021 yılı marka hedefleri ile ilgili yapılan Promeda açıklamasında; ‘Yeni Normal’ süreçte beklenen ‘İş Yaşamına Uyum’ sürecinin hızla tamamlandığının gözlemlendiği belirtildi.  Yeni yıla daha güçlü bir yapı, daha geniş bir çözüm yelpazesi ve ciddi yatırımlarla hazırlanan Promeda, 2021 yılında Petrokimya sektöründe de anahtar teslim çözümler sunacak. Endüstriyel tesislerde üst düzey otomasyon projeleri de dahil olmak üzere markanın başarı hikayelerine yenileri eklenecek.

DÜNYA MARKASI OLMAYI HEDEFLİYOR
Promeda kurulduğu 2009 yılından günümüze markalaşma yolunda sağlam adımlar atmış ve bugünden sonra da yapacağı işler ile ilgili olarak bir dünya markası olmayı hedefliyor. 2009 yılında yapılan uzun vadeli büyüme planlarında ilk beş yıl için sektörde Ürün Satışta önemli bir oyuncu olmak, ikinci beş yılda ürün satışın yanı sıra, satın aldığı yeni fabrikada pano üretimi yaparak SIVACON partnerliği dahil olmak üzere tam bir fabrika olarak çalışmayı hedeflemiş ve hedeflerinde başarıya ulaşmıştır. Üçüncü beş yıllık planı olan, yeni teknolojiler yaratan bir mühendislik firması olma hedefinde 2018 yılından beri başarılı ve teknolojik otomasyon ve robot uygulamaları projelerine imza atmanın yanı sıra Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmış bir Tasarım Merkezi’dir.

ELOKTROLİZ İLE DEZENFEKTAN ÜRETİMİ: KLORDEN
Yerinde sodyum hipoklorit üretim sistemleri, dezenfeksiyon rejiminin bir parçası olarak klorin veya kloramin gerektiren herhangi bir uygulama için kullanılabilir. Aktif klor, düşük konsantrasyonlarda etkili oranlarda hazırlanan çözeltiler ile kalıcı bir etki oluşturduğu ve uygun maliyetli olduğu için dünyada en yaygın olarak kullanılan dezenfektandır. Teknolojik gelişmeler ile herkesin ulaşabileceği bir üretim yöntemi haline gelmiştir. Klorden teknolojisi ile sadece tuz ve su karışımından oluşan çözeltinin elektroliz edilmesiyle tamamen doğal yöntemlerle sodyum hipokloritnüretimi gerçekleştirilir. Kullanım alanlarına göre seyreltme sağlanarak hastahaneler, belediyeler, okullar, halka açık alanlar, alışveriş merkezleri gibi yaşam alanlarının tamamında zararsız ve etkili bir dezenfeksiyon sağlar.

BURADA PAZARTESİ SENDROMU YOK
Markada çalışanları için her hafta pazartesi günü Olten Sanat Vakfı sponsorluğunda 20-30 dakikalık mini bir konser gerçekleştiriliyor. Promeda Ailesi, tüm müşterilerini pazartesi günleri saat 13:00’te gerçekleştirilen bu etkinliğe davet ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@