Pompanın doğru seçimi enerjiden yüzde 30 tasarruf sağlıyor

Doğru bir pompa seçimi ve sistemin doğru tasarımı ile tüketilecek enerjide yüzde 30 verimlilik sağlanabiliyor.

Proses Çözümleri 18.12.2019, 09:05 24.12.2019, 14:43 SERKAN KIRAÇ
112
Pompanın doğru seçimi enerjiden yüzde 30 tasarruf sağlıyor

Masdaf’ın kurduğu Mas Academy Pompa Teorisi ve Pompalarda Enerji Verimliliği Semineri ile Eskişehir’de paydaşları ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen seminerde Masdaf Endüstri Satış Yöneticisi Sibel Akan, globalde tüketilen enerjinin yüzde 20’sinin endüstri tarafından tüketildiğini ve doğru pompa seçimi ile iyi bir dizayn sayesinde tüketimin yüzde 30 oranında düşebileceğini belirtti.

POMPA SEÇİMİ, KULLANIMI VE VERİMLİLİĞİNE DAİR HERŞEY
Eskişehir’de gerçekleştirilen gelenekselleşen etkinlikte Endüstriyel Tesislerde Pompa Uygulamalarında Masdaf İş Geliştirme Müdürü Ahmet Yılmaz ve Endüstriyel Tessilerde Kullanılan Yangın Pompaları ile Hidroforlarda Bakım ve Doğru İşletmenin Önemi konusunda Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Hüseyin Takmaz sunumlar gerçekleştirdi. Pompalarda enerji verimliliği ve pompalarda ömür boyu maliyetin analizi konusunda da Endüstri Satış Yöneticisi görevini yürüten Sibel Akan bilgiler verdi.


NANDO AKREDİTASYONUNA SAHİP ATEX SERTİFİKALI MARKA
Açılış konuşlarını gerçekleştiren markanın İş Geliştirme Müdürü Ahmet Yılmaz, markanın birçok ilke imza attığınızı hatırlatarak; 1991 yılında üretilen ‘Endüstriyel Hidrofor Üretimi’ 1996 yılında ‘Kapalı Genleşme Hattı’, 2000 yılında Nepa standartlarına uygun yangın pompası ve santrifüj tipi pompalarda NANDO akreditasyonu alan ilk ATEX sertifikalı ürünlere sahip olan marka ünvanına sahip olmalarını örnek gösterdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@