ABB Robotik dijital hizmetleri kesintisiz üretim için ücretsiz

Covid-19 salgını göz önüne alındığında, ABB’nin Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü önemli yazılım hizmetlerini ücretsiz olarak sunma kararı aldı.

Robotlu Uygulamalar 18.05.2020, 15:16 Serkan KIRAÇ
41
ABB Robotik dijital hizmetleri kesintisiz üretim için ücretsiz

ABB’nin Robotik ve İmalat Otomasyonu Bölümü önemli yazılım hizmetlerini ücretsiz olarak sunma kararı aldı. Bu şekilde ABB, müşterileri ve partnerlerinin üretim hatlarının çalışmaya devam etmesine yardımcı olacak ve bir çoğunun evden çalışırken işletmelerin faaliyetlerini sürdürebilmesine imkan sağlayacak.

Birçok şirket, özellikle mevcut sosyal mesafe ve uzaktan çalışma ihtiyacı göz önüne alındığında, üretim hatlarını uzaktan yöneterek ve robot sistemlerini daha az insan etkileşimi ile optimum performansta çalışmasını sağlayabilen bu dijital çözümlerden yararlanabilecekler. Dijital araçlar da müşterilerin çalışmaya devam etmesine ve herkes işyerine döndüğünde hazır olacak projelere hazırlanmalarına yardımcı olmak için kullanılabilir.

ABB’nin Robotik ve İmalat Otomasyon Bölümü, 31 Aralık 2020 tarihine kadar önemli yazılım hizmetlerini müşterilerine ücretsiz olarak sunacaktır.

Dahil olan hizmetler arasında durum izleme ve teşhis, varlık yönetimi yazılımı ve önemli malzemelerin tedariki için üretim hatlarının uzaktan sorun giderme ve izlenmesi bulunmaktadır.

Aşağıdaki teknolojilere hali hazırda erişimi olan, ancak bunların asıl kullanacakları konusunda tavsiye ve rehberlik isteyen müşteriler yerel ABB temsilcilerine başvurma olanağına sahiptir.

Ücretsiz kullanıma sunulan yazılımlar şunlardır :

ABB Ability ™ Internet Bağlantılı Servisler - Durum İzleme ve Teşhis
ABB’nin Internet Bağlantılı Servis platformu, tek veya tüm robot filosunu mevcut durumunu ve performansını izleyerek müşterilerin robot sistemlerini en iyi performansla çalıştırmasına ve uzaktan izleyebilmelerine yardımcı olur. ABB Ability ™ İnternet Bağlantılı Servisi, servis uzmanlarının yüksek maliyetli plansız üretim duruşlarına yol açabilecek sorunlara çözüm bulmalarını ve aksiyon alınabilecek olan bilgileri elde etmelerini sağlar.

Temel özellikler:

  • 7/24 güvenli izleme ve teşhis hizmeti
  • En sık görülen arızaların belirlenmesi
  • Mekanik ve kontrol ünitesi ölçümleri için Durum İzleme ve trend analizi
  • E-posta yoluyla anında kritik alarm bildirimleri
  • Hızlı kök neden analizi için alarm durumunda sistem anlık görüntüsü
  • Kullanılabilir bilgiler içeren MyRobot ve alarm kontrol paneli
  • Mesai saatlerinde sanal eğitim desteği
  • Robot Studio® 

Robot Studio ABB'nin simülasyon ve çevrimdışı programlama yazılımıdır, fiziksel varlıkların veya sistemlerin tam bir dijital kopyasını (dijital ikiz) sunar, böylece üretim hattınızda neler olup bittiğini uzaktan görebilirsiniz. ABB’nin Robot Studio çevrimdışı programlama aracı, kullanıcıların gerçek bir üretim hattının başına gitmeden veya durdurmak zorunda kalmadan, sanal bir 3D ortamda eksiksiz bir robot kurulumu oluşturmasını, simüle etmesini ve test etmesini sağlar. Tüm Powerpack'ler ve CAD dönüştürücüler, dijital ikiz ve Sanal Gerçeklik toplantıları dahil tüm Robot Studio fonksiyonları artık ücretsiz olarak sunulacak.

SANAL TEKNİK DESTEK
Herhangi bir teknik desteğe ihtiyaç duyulursa, video (Skype, Zoom, Teams) aracılığıyla etkinleştirilen ücretsiz sanal teknik destek sunabiliriz. Bu desteğe erişmek için lütfen yerel ABB temsilcinize başvurun.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@