banner68

banner69

Çelikhane, haddehane ve bakım ihtiyaçlarına çözümler sunuyoruz

Demir çelik sektörünün kendileri için lokomotif bir sektör olduğunu vurgulayan Ordel Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Çakıroğlu, çelikhane, haddehane ve genel bakım bölümlerinin ihtiyaçlarına çözüm sunan bir marka olduklarını ifade ediyor.

Röportajlar 04.09.2020, 10:17 18.09.2020, 13:16 Serkan KIRAÇ
324
Çelikhane, haddehane ve bakım ihtiyaçlarına çözümler sunuyoruz

Demir çelik sektörü çözümleri ve başarılı proje örneklerinin detayları üzerine Serkan Çakıroğlu ile Ordel’in yeni adresinde kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirdik. Yeri yerinde Ar-Ge, üretim ve stok alanlarını daha da genişletilen markanın yeni nesil teknoloji hedefi ile oluşturduğu ajandası üzerine de Serkan Bey ile konuşma fırsatı bulduk.

Ordel, Demir - Çelik sektörü için ne tür çözümler ve hizmetler sunuyor?
Ordel olarak Demir Çelik sektöründe tercih edilen bir konumdayız. Yoğun olarak Sıcaklık sensörleri olan termoklupl ve Rezistans termometre ihtiyaçlarında standart üretimlerimiz ve prosese özel üretimlerimiz ile hizmet veriyoruz.  Kontrol cihazlarımız ile de standart ve prosese özel üretimlerimiz ile birçok fabrikamızda çözüm sunan firma olduk.

Demir Çelik sektörü çalışmalarının kapsamı nedir? Proseslerin hangi birimleri ve bölümleri için çözümler sunuyor, Ordel?
Demir çelik sektörü bizim için lokomotifimiz olan bir sektördür. Kamu ve özel demir çelik sektörlerimizin Çelikhane, Haddehane ve genel bakım bölümlerinin ihtiyaçlarına çözümler sunuyoruz.

Demir Çelik sektöründeki hangi alanlarda çözüm ve ürünlerinizle yer alıyorsunuz? Bu proseslere özel ürün gruplarınızı kısaca tanıyabilir miyiz?
Demir çelik sektörüne, haddehane, Çelikhane ve Yüksek Fırınların Sıcaklık, Basınç, Seviye, Debi ve benzeri Proselerin gerekli olan ürün ve mühendislik hizmetlerini sunuyoruz. Tek tek özel ürün ifade etmek çok güç ancak örnek verecek olur isek Yazıcı Demir Çelik İskenderun fabrikasında sıcak kütük soğutma suyu debisi ölçümü İçin çok özel cihazlar yaptık. İsdemir’de ve Erdemir’de başka prosesler için özel üretimlerimiz olmuştur.

Demir Çelik sektöründeki çözümlerinizin sağladığı ne tür avantajlar bulunuyor?
Özellikle üretmekte olduğumuz kontrol cihazlarımız teknik özellikleri açısından ülkemize yurt dışından gelen ve demir çelik sektöründe yoğun olarak kullanılan cihazlara muadil ürünlerimizin olması nedeni ile sektörümüzün bu konuda dışa bağımlılığını ciddi oranda azaltmamız en büyük sağladığımız avantajlardan sadece biridir.

Sektör proseslerin de markanızın son dönemde gerçekleştirdiği proje örnekleri nelerdir?
İSDEMİR de 3. ve 4. Yüksek Fırınların Hazne Termokupllarının yenilenmesi işi, Panolarının ve kompanzasyon kablolarının temini işini başarılı bir şekilde üreterek teslim ettik. Ayrıca ERDEMİR’de Tambur yataklarının Sıcaklık ölçümünde yaşanan ve çok sık sensör değiştirme sıkıntılarını ortadan kaldıracak şekilde özel tasarladığımız ve çok miktarlı olarak şatışını gerçekleştirdiğimiz Pt-100 ve 4-20 mA çıkışlı Sıcaklık transmitteri ürünlerimiz ile takdir topladık. Yine ERDEMİR ve İzmir Aliağa da olan birçok Demir Çelik Fabrikalarımızın Çelikhane bölümünde kalıp sıcaklıklarının ölçümünde kullandıkları Mineral izoleli termokuplları üretiyoruz. Bu örnekleri çok daha fazla verebiliriz.

Proje ve çözümler ile tesislere ne tür avantajlar sağlanmış oldu?
Yerli üretici olarak en fazla sağladığımız avantaj uluslararası kalite ve standartlara uygun üretimlerimizi erken teslimat, projeye uygun özel üretim çalışmaları ve uygun fiyat başlıca sağladığımız avantajlardır.

Çözüm talebi ile size gelen talep sonrasında hangi konularda ve noktalarda keşif gerçekleştiriyorsunuz?
Öncelikle işletmelerimizden gelen bir istek olursa projeyi yerinde görüşmek üzere ziyaretler gerçekleştiriyor, net ve hızlı bir sonuca ulaşıyoruz. Ayrıca işletmelerimizden şartnamelerinde yer görmemizi istemeleri durumunda da ziyaretlerimizi yapıyoruz.

Projenin kapsamını prosesin hangi parametrelerini gözlemleyerek belirliyorsunuz?
Konumuz ile ilgili bizden istenen tüm özellikleri tek tek belirleyip gerek standart üretimlerimiz veya özel üretimlerimiz ile tüm parametreleri karşılıyoruz.

Önümüzdeki dönemde bu sektörde yeni bir alan ya da proses için hizmet planınız bulunuyor mu? Demir Çelik sektörü özelinde önümüzdeki dönem, ürün, çözüm, yapılanma ya da yatırım planlarınız var mıdır ajandanızda?
Üretici firma olarak Sadece belirli sektörlere yönelik çalışmıyoruz. Demir çelik sektörü bizim lokomotifimiz olan bir sektörümüzdür. Bu sektörde ciddi oranda kabul görüyoruz. Bu bağlamda 2020 yılı bizim için Ar-Ge ve mevcut ürünlerimizi geliştirme yılıdır. Dolayısıyla “ Yeni Nesil Teknoloji” ile üretilecek olan ürünlerimiz ile öncelikli olarak  demir çelik sektöründe ve diğer sektörlerimizde daha fazla yer alacağımızı düşünüyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz var mı?
Üretimlerimiz ile ülkemizde alanında söz sahibi bir firma olmanın gururu ile “ Yeni Nesil Teknoloji” sloganımız ile yoluna devam eden bizleri izlemeye devam edin… Ayrıca kurulduğumuzdan bugüne kadar bize güvenen ve her türlü desteği veren Demir Çelik sektörümüze teşekkür ederiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@