banner143

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

İTÜÇekirdek Bir Kez Daha En İyi Kuluçka Merkezi Seçildi

İTÜ Çekirdek, Danimarka merkezli Global Startup Awards’ın Bölgesel Birinciler kategorisinin kazananı oldu.

Teknoloji 11.10.2022, 09:15 Melike Kaya Bayram
36
İTÜÇekirdek Bir Kez Daha En İyi Kuluçka Merkezi Seçildi

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek, girişimcilik kuluçka merkezlerini karşılaştıran ve sıralayan Global Startup Awards tarafından 2023 yılı için Avrasya Bölgesi’nin Birincisi seçildi.

Global Startup Awards’te elde edilen başarıyı değerlendiren İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, “İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek, 11 yıldır sunduğu desteklerle Türkiye’deki genç girişimcilerin başarı hikayelerini küresel ölçekte katkı sunan bir merkez. İTÜ Çekirdek’te dünyanın en önemli üniversitelerinde ve girişimcilik merkezlerinde kullanılan iş modeli ve içeriklerinin yerel koşul, ihtiyaçlara ve küresel gerekliliklere göre uyarladığımız bize özel bir yöntemi kullanıyor ve bunu sürekli geliştiriyoruz. Her yıl binlerce başvuru aldığımız İTÜ Çekirdek’te 600’ü aşkın girişimi destekliyor, her eğitim dönemimize 100’e yakın girişim dahil ediyoruz. İTÜ Çekirdek’te kuruluşumuzdan bu yana destek verilen 3.600 girişimimiz bulunuyor. Bunların arasından 1.200 girişim şirketleşti. Desteklenen girişimler 1 milyar TL’ye yakın yatırım almış, toplam ciroları ise 500 milyon TL’ye aşmış durumda. Geride bıraktığımız 11 yılı aşkın sürede, kuluçka merkezimiz 50 kat büyüdü. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de girişimcilik ekosisteminin yönetilmesi kolay değil. Alanında uzman yöneticilerle bu sistemi yönetmek ve gerekli adımları atmak çok önemli. Bu çalışmaları hayata geçirirken bizler de değiştik, dönüştük, geliştik ve evrildik. Önümüzdeki dönemde de yeni çağrılar ve projeleri hayata geçirmeye ve küresel ekosistemimizi geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Dünyadaki en büyük bağımsız startup yarışması olan Global Startup Awards’ın kazananları değerlendirmesi uzman jürinin görüşleriyle ve halk oylamasıbelirleniyor. Sekiz ayrı bölge için değerlendirme yapılan yarışmada Avrupa-Asya bölgesi kazananı teknolojik, yenilikçi iş fikirlerine sahip İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi oldu. Mart 2023’te Global Birincileri açıklanacak olan yarışmada da İTÜ Çekirdek oldukça iddialı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@