banner174

banner72

banner171

banner31

Penta Teknoloji xFusion’ın yetkili dağıtıcısı oldu

Penta Teknoloji, dünya sunucu sektörünün en yenilikçi markalarından xFusion’ın dağıtımını üstlenerek ürün yelpazesini genişletti.

Teknoloji 27.04.2023, 09:30 Melike Kaya Bayram
11
Penta Teknoloji xFusion’ın yetkili dağıtıcısı oldu

Penta Teknoloji, ürün ve hizmet portföyünü dünyanın en büyük teknoloji markalarıyla genişletmeye devam ediyor. 40’ın üzerinde teknoloji markasını, 9 bini aşkın iş ortağı ile Türkiye’ye sunan Penta Teknoloji, son olarak dünyanın önemli sunucu üreticilerinden xFusion’ın yetkili dağıtıcısı oldu. Bu adımla Intel sunucu pazarındaki payını daha da büyüten Penta Teknoloji, xFusion aracılığıyla iş ortaklarına ve kullanıcılara enerji tasarruflu bilgi işlem ağ çözümleri ve yüksek seviyede güvenli veri depolama imkanı sağlayacak. Dünyanın önde gelen dijital altyapı ve hizmet sağlayıcıları arasında yer alan xFusion, Fortune Global 500 listesinde yer alan 211 şirket tarafından tercih ediliyor. Marka, 130 ülke ve bölgede telekom, finans, internet sektörlerine, kamu kuruluşlarınave özel şirketlere hizmet veriyor.

Fatih Erünsal: “Veriyi güvenli depolama ihtiyacı giderek artıyor”

xFusion ile gerçekleşen iş birliğinin pek çok sektöre yeni bir soluk getireceğini belirten Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal,şunları söyledi: “Bugün tüm sektörlerde ve hizmet alanlarında, sürdürülebilirliği sağlamak için temel ihtiyaçlarımızın başında teknoloji geliyor. Holdinglerden küçük ölçekli işletmelere kadar tüm firmalar, sürdürülebilirliğin dijitalleşme ile mümkün olduğunun farkındalar ve bu noktada güvenlik ve altyapı yatırımlarını artırıyorlar. Mobilitenin her geçen gün önemini artırdığı bu dönemde gerek şirketler gerek çalışanlar için işlerini uzaktan yürütürken hızlı erişim kadar, veriyi güvenli depolama ihtiyacı da büyük önem arz ediyor. Bu ihtiyaca bağlı olarak da sunucular, kurumsal hayatın vazgeçilmez unsurları arasına girdi. Kurumsal alanda firmaların ihtiyaçları doğrultusunda xFusion ile ürün yelpazemizi genişletmekten mutluyuz. xFusion’ın yüksek kaliteli ürünleri ve yenilikçi bakış açısıyla sunucu pazarına yeni bir soluk getireceğini öngörüyoruz. İş ortaklarımızın da xFusion’ın sunduğu avantajlarla ürün portföylerini genişletmelerine ve daha fazla kullanıcıya ulaşmalarına katkı sağlayacağız.”

xFusion Avrasya CEO’su Liu Yu: “Türkiye’deki büyüme hedeflerimize Penta Teknoloji rehberlik edecek”

XFusion Avrasya CEO’su Liu Yu ise Penta Teknoloji ile gerçekleştirdikleri anlaşmanın önemini şu sözlerle dile getirdi: “Türkiye pazarına açılma hedefiyle 2022’de ilk adımlarımızı atarak İstanbul ve Ankara’daki ofislerimizi açtık. Geleceğe yönelik gelişme hedefimiz doğrultusunda Penta Teknoloji ile bizim için büyük önem taşıyan dağıtıcılık anlaşmasını imzalamaktan memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’deki kullanıcılara yüksek kaliteli akıllı bilgi işlem ürünlerini, çözümlerini ve hizmetlerini Penta Teknoloji ile birlikte sunmaya hazırız.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@