banner24

banner72

banner164

banner152

banner31

banner165

Samsung ve Red Hat’ten Yeni Nesil Bellek Yazılımı İçin İş Birliği

Samsung ve Red Hat, yeni nesil bellek çözümlerine yönelik yazılım teknolojilerinin geliştirilmesi amacıyla geniş kapsamlı bir işbirliği yaptıklarını duyurdu.

Teknoloji 10.06.2022, 14:00 Melike Kaya Bayram
34
Samsung ve Red Hat’ten Yeni Nesil Bellek Yazılımı İçin İş Birliği

İşbirliği kapsamında, entegre bellek donanımı ve yazılımı için geniş bir ekosistem oluşturulurken, NVMeSSD'ler, CXL bellek, hesaplamalı bellek/depolama (HBM-PIM, Akıllı SSD'ler) dahil olmak üzere bellek ve depolama ürünleri için açık kaynaklı yazılımların geliştirilmesine odaklanılacak.

Yapay zeka (AI), arttırılmış gerçeklik (AR) ve giderek büyüyen Metaverse evreni ile birlikte hayatımızdaki veriler katlanarak artıyor. Bu durum ise bellek tasarımında kökten değişikliklere yol açarken, en yeni donanım gelişmeleriyle uyumlu yazılım teknolojilerine olan gereksinimi beraberinde getiriyor.

İş birliği kapsamında Samsung Bellek Araştırma Bulutu (SMRC) da kullanıma açılıyor

Bu işbirliği ise Samsung’un bilişim teknolojileri (BT) pazarında açık kaynaklı yazılım şirketiyle yaptığı ilk iş birliği olarak öne çıkıyor. İş birliği kapsamında Samsung, iki şirketin yazılım çözümleri geliştirerek bunları doğrulamasına olanak sunacak Samsung Bellek Araştırma Bulutu’nu (SMRC) da kullanıma açacağını duyurdu.

Açık bir işbirliği merkezi olarak hizmet veren SMRC, müşterilere ve iş ortaklarına yeni yazılım ürünlerini bellek donanımı konusundaki en iyi kombinasyonlarlayapılandırma imkanı sunacak. Şirketler ayrıca, Linux Foundation gibi açık kaynaklı topluluklarda yer alacak. Böylece, yazılım teknolojilerinin Red Hat Enterprise Linux üzerinde ve diğer açık kaynaklı yazılım gruplarında tam desteğe sahip olması sağlanacak.Öte yandan Samsung, geleceğin BT sistemlerinde inovasyonu daha fazla teşvik etmek üzere geliştirdiği SMRC platformunu bu yılın ikinci yarısında kullanıma açmayı planlıyor.

“BT endüstrisinden iş ortaklarımıza aramıza katılmaları için çağrıda bulunacağız”

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Bellek Uygulama Mühendisliği Ekibi Başkanı Yongcheol Bae, iş birliği ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: "Samsung ve Red Hat, iş birliği kapsamında daha güçlü bir bellek ekosistemi oluştururken, gelişen sunucu ve bellek donanımlarına paralel yenibellek yazılım çözümleri geliştirecekler. Müşterilerimiz için daha fazla değer yaratmak veyazılım-donanım, bellek ekosistemini genişletmek için BT endüstrisinden iş ortaklarımıza da aramıza katılmaları için çağrı yapacağız."

Red Hat Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Asya Pasifik Başkanı Marjet Andriesse ise, “Bizi bekleyen veri merkezli çağa giderek yaklaşırken, bellek merkezli donanım ve yazılım mimarilerinin entegrasyonu giderek daha fazla önem kazanıyor. Bu bağlamda,Red Hat olarak biz de Samsung ile yaptığımız bu işbirliğinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@