banner143

banner170

banner171

banner26

Yazılım Şirketi Yapısoft Kitle Fonlama Turu Öncesi Talep Topluyor

Bir çok alanda eknolojik çözümler sunan yazılım şirketi Yapısoft, kitle fonlama turu öncesi talep toplama sürecine girdi.

Teknoloji 13.05.2024, 16:45 13.05.2024, 16:19 Melike Kaya Bayram
181
Yazılım Şirketi Yapısoft Kitle Fonlama Turu Öncesi Talep Topluyor

İnşaat ve gayrimenkul sektörlerindeki dijital dönüşümü hızlandırma vizyonuyla yola çıkan Yapısoft, ön talep topluyor.

Şirketlerin satış ve satış sonrası süreçlerini yönetip müşteri ve finansal kayıtlarını takip edebilecekleri dijital bir uygulama alanı sunan girişimin yatırım turu, ön talep toplama süreci sonrasında fonbulucu platformunda gerçekleşecek. Mayıs 2022’de çıktığı ilk yatırım turunda 799 yatırımcıdan yaklaşık 2 milyon TL fon toplayan Yapısoft’un ikinci turunun ilk 14 günü sadece mevcut ortaklara açık olacak. Bu turda 6,5 milyon TL ile 9,75 milyon TL aralığında fon tutarına ulaşmayı hedefleyen girişim, ilk 14 günde hedefine ulaşamadığı taktirde fonlama yeni yatırımcılara da açılacak. Yapısoft’a ön talep bildiren ve en az bildirdiği ön talep tutarında yatırım yapan yatırımcılar, yatırım tutarlarına ilave olarak belirli oranlarda bedelsiz pay almaya hak kazanacak.

İlk yatırım turunu 73 saat gibi kısa bir sürede hedefine ulaşarak kapatan Yapısoft, bu aşamadan sonra Yapısoft SalesOffice ve Yapısoft FinanceOffice'i çoklu dil ve çoklu para birimi seçeneğiyle nihai yazılım haline getirdi. Ardından mevcut müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda Yapısoft Stream (dijital signage) ürününü tamamlayıp satışa sundu. Yapısoft müşteri ağındaki veriler ile ortaya çıkan pazarlanabilir mülkleri gayrimenkul profesyonelleri ile buluşturacak yazılımı Yapısoft Estate (YES)'in planlamaları ve marka süreçlerini de tamamlayan şirket, Ekim 2023'te ürünün altyapısını nihai hale getirerek YES'in pazarlama sürecine başladı. Gayrimenkul profesyonelleri için katma değeri ve rekabet edebilirliği yüksek bir teknoloji ürünü olan YES, üretici, satışçı ve alıcı arasındaki iletişimi en üst seviyeye taşımak üzere planlandı. İkinci fonlama sonrası global pazarlara açılacak olan şirketin 2028 yılı brüt kar tahmini 3,3 milyon dolar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@