02.07.2020, 08:31 5

Verimlilik yatırımları başı çekiyor…

Pandemi süreciyle tam kapasite üretime geçen ilaç sektöründe, sıfır hata, sıfır kayıp ile en verimli üretim için yatırımlar hız kazanmış durumda. Sürekli iyileştirme çalışmalarının gerçekleştirildiği sektörün dev oyuncularının tesislerine yeni sayımız kapsamında konuk olurken, sektör özel ölçü ve kontrol çözümlerini yine Temmuz sayımıza taşıdık.

Gerçekleştirilen iyileştirme projeleri sayesinde ekipman verimliliği yüzde 54 seviyelerine ulaşan Santa Farma Gebkim Üretim Tesislerini, markanın Fabrika Direktörü Uğur Çağlayan, Kalite Direktörü Zeynep Bodur Korkmaz ve Ar-Ge Direktörü Ersin Yıldırım’ın eşliğinde ziyaret ettik. Santa Farma Gebkim Fabrikası faaliyetlerini yürüten, Fabrika Direktörlüğü, Kalite Direktörlüğü ve Ar-Ge Direktörlüğü birimlerince gerçekleştirilen çalışmaların detayları hakkında ziyaretimiz esnasında birer söyleşi gerçekleştirme imkanı bulduk.

Nobel İlaç’ın da bulunduğu Ulkar Holding’e bağlı Ulkar Kimya’nın sentez ve mikropellet olmak üzere iki farklı üretim alanına sahip 64 bin metrekare alana kurulu ilaç hammaddesi ve ilaç hammaddesi kaplı mikropellet üretim tesislerini Temmuz sayımızda dergimize taşıdık. Buhar geri kazanım projesi yatırımıyla 120 bin liralık kazanç elde edilmesi hedeflenen Ulkar Kimya Çerkezköy tesisine gerçekleştirdiğimiz ziyaret esnasında bizlere eşlik eden marka Genel Müdürü Berkant Köseoğlu ile tesisin üretim, Ar-Ge ve verimlilik yatırımları üzerine keyifli bir söyleşi yaptık.

Temmuz sayımızda ‘Sektör Gündemi’ ve ‘Sektör Yatırım’ bölümlerimizde ise petrol ve doğalgaz, enerji, su atıksu, gıda ve içecek,  kimya, demir – çelik ve çimento gibi önemli sektörlerin yatırımlarına ve gündemlerine yer verdik.
Başarılı uygulama örneklerinin, ilk sayısından itibaren proses sektörüne yön veren alanının uzman markalarının aktüel çözümlerinin yer aldığı Proses Çözümleri dergisinin Temmuz sayısı sizlerle. Keyifli okumalar…

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
10°
açık
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@