banner174

banner170

banner171

banner157

Anadolu Motor ve Fibabanka’dan Çiftçilere Destek

Anadolu Motor, tarım sektörünü ve çiftçi müşterilerini desteklemek için Fibabanka ile önemli bir iş birliğine imza attı.

Ekonomi 27.09.2023, 10:30 Melike Kaya Bayram
14
Anadolu Motor ve Fibabanka’dan Çiftçilere Destek

Tarım sektörüne yönelik ileri teknoloji çözümleri ile sürdürülebilir tarım uygulamalarını destekleyen Anadolu Motor, çiftçi müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için Fibabanka ile önemli bir iş birliğine imza attı. İş birliği çerçevesinde çiftçiler, Anadolu Motor bayilerinden yapacakları; motor, çapa makinesi ve motopomp gibi tarım ürünleri alışverişinde 2024 hasat vadeli Fibabanka çiftçi kredisi kullanarak, girdilerin finansmanını hasatta ödemeli şekilde karşılayacak.

Tohumdan hasada, hasat vadeli kredi

‘Tohumdan hasada, hasat vadeli kredi’ başvurusu için çiftçilerin; ANDLMOTOR boşluk T.C. kimlik numarası boşluk doğum tarihi ( gün, ay, yıl şeklinde) yazarak, 3422’ye SMS göndermeleri yeterli olacak. Kredi uygunluk cevabı alan çiftçiler, Fibabanka Mobil’i indirip, en yakın Anadolu Motor bayisine giderek, kefilsiz ve senetsiz olarak anında alışveriş kredisi kullanabilecek.

Anadolu Motor Genel Müdürü Yutkun Tok, söz konusu işbirliğine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Anadolu Motor olarak, yurt genelinde ki yaygın bayi ağımız ve tarım sektörünün gelişimine kakı sağlayan çözümlerimiz ile 50 yılı aşkın süredir çiftçilerimizin yanındayız. Fibabanka ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle de çiftçilerin tarımsal üretimdeki makine ve ekipman ihtiyaçlarını karşılamaları için finansman kolaylığı sağlamayı hedefledik. Bu kapsamda çiftçiler, Anadolu Motor bayilerinden yapılacakları; motor, çapa makinesi ve motopomp gibi tarım ürünleri alışverişinde 2024 hasat vadeli Fibabanka çiftçi kredisi kullanabilecekler.

Çiftçilerin yükünü hafifletecek

Kefilsiz ve teminatsız olarak çiftçilerin kullanımına sunduğumuz ‘hasat vadeli kredi’nin çiftçilerin yükünü hafifleteceğini ve tarımsal üretim süreçlerini destekleyeceğini düşünüyoruz” dedi.

Fibabanka Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Mert ise konuya ilişkin şöyle konuştu:

“Teknoloji her sektörü olduğu gibi tarımı da dönüştürüyor. Fibabanka olarak, tarımsal üretimdeki ihtiyaçları karşılamak, sektöre ve çiftçiye destek olmak amacıyla Anadolu Motor ile değerli bir iş birliğine imza attık. Bu iş birliğine göre çiftçilerimize, Anadolu Motor bayilerinden yapacakları; motor, çapa makinesi ve motopomp gibi tarım ürünleri alışverişlerinde 2024 hasat vadeli çiftçi kredisi veriyoruz. Böylece tarıma destek olurken, çiftçilerimizin ödemelerini nakit akışları doğrultusunda ve uzun vadeli olarak yapabilmelerine imkân sağlıyoruz. İş birliğimiz kapsamında, çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılayarak, üretim hayatının içinde yer alabilmelerinden büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@