banner24

banner170

banner164

banner171

banner26

banner165

Borsan Orta Doğu’nun En Önemli Enerji Endüstrisi Buluşmasında Geleneksel Yerini Alıyor

İhracatını Daha Da Yüksek İvmeyle Artırmayı Hedefleyen Borsan, Middle East Energy Dubai Fuarı’na Bu Yıl Da Aynı Yerde, Kendi Özel Standıyla Katılacak.

Endüstri Güncel 14.03.2024, 11:30 Melike Kaya Bayram
387
Borsan Orta Doğu’nun En Önemli Enerji Endüstrisi Buluşmasında Geleneksel Yerini Alıyor

40 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin en büyük 500 Sanayi kuruluşu arasında yer alan ve Dünya genelinde 40’ın üzerinde ülkeyi kapsayan geniş bir coğrafyaya katma değerli ihracat gerçekleştiren Borsan, Orta Doğu'nun enerji endüstrisi alanında en prestijli ticari etkinliklerinden biri olan Middle East Energy 2024 Fuarı’na bu yıl da aynı yerde, kendi özel standıyla katılıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Enerji Bakanlığı'nın ev sahipliğinde bu yıl 49. kez düzenlenen Middle East Energy Fuarı, dünya enerji profesyonellerinin en itibarlı buluşmaları arasında kabul ediliyor. Middle East Energy Fuarı’nda 800’ün üzerinde katılımcı firma, 170’in üzerinde temsilci ülkeden ticari alıcıların, acente ve distribütörlerin, proje sahiplerinin, danışmanların, bilgi işlem uzmanlarının, mühendislerin, müteahhitlerin ve girişimcilerin yanı sıra, hükümet yetkilileriyle de bir araya geliyor.

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu ve önde gelen vergi mükellefleri arasında yer alan Borsan, fuarda ülkemizde ve dünya pazarlarında güçlü ve rekabetçi bir konuma sahip Borsan Kablo markasıyla sunduğu Bakır ve Alüminyum Güç ve Tesisat kablo ürünleri, Zayıf Akım ve Özel tasarım kablolarının yanı sıra, LED Aydınlatma ve Elektrikli Tesisat ürünlerini de sergileyecek.

Borsan’ın 2024 yılında ihracat gelirlerinde yüzde 20 artış hedefiyle hareket ettiğini ifade eden Borsan CEO’su Arbek Akay, “Ürün portföyümüzü yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünlerle sürekli genişletiyoruz ve uluslararası pazarlarımızdaki gücümüzü sürekli artırıyoruz. Middle East Energy Fuarı, stratejik önem verdiğimiz ihracat coğrafyalarımız arasında yer alan Orta Doğu pazarında varlığımızı perçinlemek adına bize iyi bir fırsat sunuyor” dedi.

Türkiye’nin önemli ihracatçıları arasında yer Borsan’ın, bu önemli etkinlikte ülkemizin en güçlü temsilcilerinden biri olduğunu vurgulayan Arbek Akay, “Enerji sektörünün en köklü ve itibarlı küresel buluşmalarından biri olan Middle East Energy Dubai Fuarı’na, yirmi yılı aşkın süredir düzenli katılım gösteriyoruz. İhracatta agresif büyüme hedeflerimiz kapsamında, müşterilerimizle ilişkilerimizi güçlendirmenin ve yeni iş birlikleri oluşturmanın yanı sıra, yeni gelişmeleri görmemizi ve dünyanın her yerinden katılımcılarla ağ kurmamızı sağlayan bu etkinliği çok önemsiyoruz. Küresel enerji topluluğunu birbirine bağlama misyonuyla enerji arzını çeşitlendirme konusunda iş birliklerinin geliştirilmesi açısından önem taşıyan Middle East Energy Fuarı’nda bu yıl da aynı yerleşkede, kendi özel standımızla şirketimizi ve ülkemizi güçlü bir şekilde temsil edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@