banner143

banner72

banner164

banner152

banner26

banner165

Borusan Limanı, E-İmza ile Kağıt Tüketimini Azaltıyor

Türkiye’nin ilk yeşil / eko limanlarından olan Borusan Limanı, yeni uygulaması E-İmza’yı hayata geçirdi.

Endüstri Güncel 21.06.2023, 10:00 Melike Kaya Bayram
18
Borusan Limanı, E-İmza ile Kağıt Tüketimini Azaltıyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Limanı, genel kargo, konteyner, araç ve proje kargo olmak üzere dört farklı faaliyet alanında konusunda uzman, deneyimli kadrosu ile dünya standartlarında hizmet veriyor. İklim, insan ve inovasyon odak alanlarında hayata geçirdiği sürdürülebilirlik projelerinde Borusan Limanı, iş hacmini arttırırken karbon ayak izini azaltarak çevreyi koruyor.

Borusan Limanı, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda inovasyonun dönüştürücünü sürdürülebilirlik nosyonuyla birleştirerek dijitalizasyon projelerine bir yenisini daha ekledi. Liman’ın yeni hayata geçirdiği E-İmza uygulaması ile çalışanlar İSG (İş Sağlığı ve Güvenliği) ve insan kaynakları belgelerini uygulama üzerinden takip edebiliyor.

Tüm saha ve ofis personellerinin kullanımına sunulan uygulama sayesinde yıllık kâğıt tüketimini minimuma indirmeyi amaçlarken E-imza uygulaması ile yıllık 60.000 adet kağıt tasarrufu sağlanıyor. Borusan Limanı, daha önce de B-İmza uygulamasını hayata geçirerek tedarikçilerinin limana girişinde kâğıt evrak çıktılarını kaldırmış ve paydaşlarının sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlamıştı.

Borusan Limanı’nın sürdürülebilirlik projeleri hakkında yorum yapan Borusan Limanı Genel Müdürü Hamdi Erçelik “Borusan Limanı olarak, projelerimizde her zaman Borusan’ın iklim, insan ve inovasyon odak alanlarını merkezimize alarak çalışmalar yürütüyoruz. Yarattığımız inovatif projeler ile liman hizmetleri sektöründe sürdürülebilirliği desteklerken çalışanlarımız, paydaşlarımız ve toplumumuz için fayda yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Sürdürülebilirlik konusuna kapsayıcı bir şekilde yaklaşan Borusan, odak alanları olan iklim, insan ve inovasyon başlıklarında Holding ve Grup şirketleri olarak çalışmalarına devam ederken dünyadan ilham alıp geleceğe ilham veriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@