banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

Dassault Systèmes, Türk üretici ROBOPLAS'a destek sağlıyor

Yüksek hızlı robot ve otomasyon sistemleri tasarımcısı ve üreticisi ROBOPLAS, karmaşık süreçleri üretime dönüştürürken Dassault Systèmes’den destek alıyor.

Endüstri Güncel 04.04.2023, 15:30 04.04.2023, 15:23 Melike Kaya Bayram
16
Dassault Systèmes, Türk üretici ROBOPLAS'a destek sağlıyor

Yüksek hızlı robot ve otomasyon sistemleri tasarımcısı ve üreticisi Türk şirketi ROBOPLAS, karmaşık süreçleri üretime dönüştürürken Dassault Systèmes’dendestek alıyor. ROBOPLAS Kalıp İçi Etiketleme (IML) sistemleri ve otomasyon çözümleri, dünya çapında 35'ten fazla ülkede, müşterileri tarafından başarıyla kullanılıyor ve şirket her zaman inovasyon ve verimliliği artırmanın yeni yollarını arıyor.

Kurulduğu 2006 yılından bu yana Dassault Systèmes'in SOLIDWORKS uygulamalarını memnuniyetle kullanan ROBOPLAS, Türkiye'deki genel merkezi ile Kanada'daki denizaşırı ofisi arasında veri paylaşma ihtiyacı nedeniyle kısa bir süre önce Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformuna geçti. 3DEXPERIENCE Works portföyü, SOLIDWORKS'ün kolay kullanımını, inovasyonu desteklemek ve ürün geliştirme sürecinin her yönünü hızlandırmak için sorunsuz bir şekilde entegre edilen 3DEXPERIENCE platformuna bağlı birinci sınıf uygulamalarla birleştiriyor.

3DEXPERIENCE platformu, ROBOPLAS'ın her yerden, her zaman ve her cihazdan güvenli bir şekilde veri paylaşmasını ve işbirliği yapmasını sağlayarak her kullanıcının ürün geliştirme yeteneklerini artırmasına ve yeni sorunları çözmesine olanak tanıyarak oyunun kurallarını değiştirdi. Farklı birimler arasındaki iletişim daha kolay ve akıcı hale geldi; mekanik ve elektrik montaj ekipleri, tasarım ekibinin üretim katındaki kiosklarda oluşturduğu dosyaları görebildi. Bu bilgilere erişimin kolaylaşması aynı zamanda montaj kolaylığı da sağlayarak daha hızlı aksiyon almayı ve hızlı müdahale etmeyi mümkün kıldı.

İhtiyaca dayalı erişim izni verme ve kısıtlama

3DEXPERIENCE platformu aracılığıyla ofisleri arasında güvenli bir şekilde veri paylaşabilmek, ROBOPLAS'a bu teknolojiyi paydaşları ve taşeronlarıyla da kullanma konusunda ilham verdi. Şu anda şirket her türlü veriyi yalnızca tam olarak görmesi gereken kişilerle paylaşabiliyor. Örneğin, bir taşeron indirmeden veriye ulaşabiliyor ve ROBOPLAS bu erişimi istediği zaman kısıtlayabiliyor.

ROBOPLAS için bir diğer önemli avantaj da SOLIDWORKS kullanıcı deneyimlerini doğrudan 3DEXPERIENCE platformuna aktarılabilmesi. Bu sayede ROBOPLAS'ın tasarım, üretim ve kurulum ekipleri ile fason üreticileri tüm sürece erişebiliyor. Sonuç olarak 3DEXPERIENCE platformu, potansiyel müşterilerine uzmanlıkları hakkında ayrıntılı bilgi sağlayarak ROBOPLAS'ın çalışmalarını pazarlanabilir hale getiriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@