banner24

banner170

banner171

banner31

İSİB’ten, Macaristan’daki Hungarotherm Fuarına Milli Katılım Organizasyonu

İSİB, 29 Mart- 2 Nisan tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılan Hungarotherm Fuarına Milli Katılım organizasyonu düzenledi.

Endüstri Güncel 10.04.2023, 12:15 Melike Kaya Bayram
12
İSİB’ten, Macaristan’daki Hungarotherm Fuarına Milli Katılım Organizasyonu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), 29 Mart- 2 Nisan tarihleri arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılan Hungarotherm Fuarına Milli Katılım organizasyonu düzenledi.

Isıtma, havalandırma, iklimlendirme ve yapı mühendisliği alanındaki ürün ve teknolojilerinin yer aldığı ve bu yıl 11.’si düzenlenen Hungarotherm Fuarı Macaristan'ın en büyük yapı mühendisliği zirvesi konumunda bulunuyor.

Bu sene yaklaşık 400 katılımcının ve 40 binin üzerinde ziyaretçinin yer aldığı fuara Türkiye’denise 12 firma katıldı.

Fuar’a İSİB’i temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Aydın ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özeniştirak etti.

Fuar kapsamında İSİB ve Türk katılımcı firmaların stantlarını ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti Macaristan Büyükelçiliği Müsteşarı Özkan Duman ile Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Müşavirleri Tahire Nur Durmuş ve Sedat Karaoğluyetkililerden bilgi alarak iki ülke arasındaki ticari ilişkiler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Ayrıca İSİB standına nezaket ziyaretinde bulunan İTO Yönetim Kurulu Üyeleri Yakup Köç ve Zeki Akbal,İSİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Aydın ve İSİB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Özen ile bir görüşme gerçekleştirdiler.

Hungarotherm Fuarının Macaristan ve bölge ülkeleri için önemli olduğunu ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aydın, fuarla ilgili şunları söyledi: “Macaristan’ın iklimlendirme sektöründeki dış ticaret büyüklüğü yaklaşık 4,7 milyar dolar seviyesinde. Türk İklimlendirme Sektörü olarak ülkedeki ithalat içinde 13. sırada yer alıyoruz. Ülkede özellikle Almanya’nın coğrafi yakınlık nedeniyle ağırlığı bulunuyor.Sektörümüzü bu ülkede daha etkin tanıtabilmek adına katıldığımız Hungarotherm Fuarına 12 Türk firması ile birlikte iştirak ettik. Birkaç firmamız ticari görüşmelerini İSİB standında gerçekleştirdi. İSİB olarak fuar süresince sektörümüz firmalarımızı ve Macaristan’daki misafirlerimizi standımızda ağırlamaktan ve görüşmelere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduk.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@