banner24

banner72

banner164

banner171

banner31

banner165

Legrand Türkiye Grubu, Yeni Kablolu Elektrikli Araç Şarj İstasyonunu Tanıttı

Legrand Türkiye Grubu, plastik ve metal istasyon opsiyonlarıyla geniş ürün seçeneği sunduğu elektrikli araç şarj istasyonlarına bir yenisini daha ekledi.

Endüstri Güncel 01.04.2024, 11:00 01.04.2024, 09:57 Melike Kaya Bayram
211
Legrand Türkiye Grubu, Yeni Kablolu Elektrikli Araç Şarj İstasyonunu Tanıttı

Bina, elektrik ve dijital altyapılar için geliştirdiği ürün ve sistemler konusunda uzman olan Legrand Türkiye Grubu, kullanıcı dostu ve kolay kullanım avantajı sağladığı kablolu elektrikli araç şarj istasyonunu tanıttı. AC tipte metal ve 7,4kW'dan 22kW'a kadar güç seçeneği sunan elektrikli araç şarj istasyonu, dahili Bluetooth bağlantısı ve opsiyonel olarak tercih edilebilen haberleşme kitiyle lokal veya uzaktan kolaylıkla kontrol edebilme imkanı sağlıyor. IP 54 ve IK 10 koruma sınıflarına sahip yeni kablolu elektrikli araç şarj istasyonu, 5 metrelik dahili kablosuyla kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Zemine montaj kitiyle kolay bir şekilde kurulumu yapılabilen elektrikli araç şarj istasyonunun 6mA dahili DC kaçak akım koruma standardı bulunuyor. Yetkisiz kişilerin kullanımını engellemek için isteğe bağlı olarak ayrıca takılabilen RFID okuyucu sayesinde istasyonların kartlı kontrolü sağlanabiliyor.

Kolay Kullanımlı Kablolu Elektrikli Araç Şarj İstasyonu

 

AC tipte 5 metre dahili kablosuyla elektrikli araç şarj istasyonu, hızlı ve güvenli bir şekilde araçların şarj edilmesini sağlıyor. Kullanıcı dostu ara yüzüyle kolay bir kullanım sunan şarj istasyonu, şarj işleminde kullanıcıyı adım adım yönlendiriyor. AC tipte metal ve 7,4kW'dan 22kW'a kadar güç seçeneği sunan elektrikli araç şarj istasyonu, dahili Bluetooth bağlantısı ve opsiyonel olarak tercih edilebilen haberleşme kitiyle lokal veya uzaktan kolaylıkla kontrol edebilme imkanı sağlıyor. IP 54 koruma sınıfına sahip şarj istasyonu, cihazı toz, kir, su ve benzeri dış etkenlerin yanı sıra su sıçramalarına karşı korurken, IK 10 koruma sınıfıyla da zorlanmalara ve darbelere karşı dayanıklılık sağlıyor.

“Geleceğin Otomobilleri için Yeni Teknolojiler Üretiyoruz”

2030’a kadar tüm yeni araç satışlarının yüzde 100 elektrikli araçlardan oluşması yönünde bir strateji benimseyen Türkiye’de, 2030’da 2,5 milyon elektrikli aracın trafiğe çıkacağı öngörüsünde bulunan Legrand Türkiye Grubu CMO’su Gül Sevinç Selçuk, “Bu verileri değerlendirdiğimizde, elektrikli şarj istasyonlarının kesinlikle artması gerektiğini düşünüyoruz. Elektrikli araçların yaygınlaşması için gerekli altyapıyı sağlamak önemli. Konu elektrik olunca biz de Legrand Türkiye Grubu olarak elektrikli araçlar için elektrikli araç şarj istasyonlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Elektrikli araçlar için kesintisiz altyapılar tasarlayarak ulaşımın temiz, verimli ve bağlantılı olduğu bir gelecek yaratmayı, bireyleri, toplulukları ve işletmeleri daha sürdürülebilir bir dünyada gelişmeye teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Legrand Türkiye Grubu olarak, hızlı ve güvenli şarj altyapısı sunan elektrikli araç şarj istasyonu ürünlerimizle geleceğin otomobilleri için yeni teknolojiler üretiyoruz. Güvenli ve hızlı şarj teknolojisiyle geliştirdiğimiz şarj istasyonlarımızla kullanıcıların şarj problemini ortadan kaldırıyoruz. Her yerde kullanıma hazır elektrikli araç şarj istasyonu çözümlerimizle kullanıcıların yaşam alanlarında kolaylık ve pratikliği buluşturuyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@