banner174

banner72

banner171

banner157

SANKO Tekstil “Beyaz Bayrak” kazanan ilk iş yerleri arasında

Hakan Konukoğlu, topluma ve çalışanlara olan sorumluluk ile faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, “Beyaz Bayrak ile ödüllendirilmek bizim için gurur verici” dedi.

Endüstri Güncel 08.05.2023, 12:45 Melike Kaya Bayram
18
SANKO Tekstil “Beyaz Bayrak” kazanan ilk iş yerleri arasında

SANKO Tekstil, Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanlığı ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından kayıtlı çalışma, vergi uyumu gibi konularda devlete ve çalışanlarına olan sorumluluğunu zamanında, tam ve eksiksiz yerine getiren, iş sağlığı ve güvenliği standartlarını sürekli geliştirmeye önem veren sendikalı şirketlere verilen "Beyaz Bayrak" ödülüne değer görüldü.

SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu, topluma ve çalışanlara olan sorumluluğun bilinciyle faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, “Beyaz Bayrak ile ödüllendirilmek bizim için gurur verici” dedi.

Yükümlülüklerini eksiksiz yerine getiren ve örnek olan kayıtlı işletmeleri destekleyecek ve bu işletmeleri ayrıştıracak “Beyaz Bayrak” Uygulaması Ödül Töreni, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonuev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Törene Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Bakanlık ve Sendika yetkilileri ile ödül alan firma temsilcileri katıldı.

Türkiye’nin Beyaz Bayrak ödülü alan ilk işletmeleri arasında yer alan SANKO Tekstil İşletmeleri’nin ödülü, TİSK Başkanı Akkol tarafından SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Konukoğlu’na takdim edildi.

Kayıtlı çalışma, primlerin zamanında ödenmesi, iş sağlığı ve güvenliği gibi konuları ön planda tuttuklarının altını çizen Konukoğlu, “Ülkemize, topluma, çevreye ve çalışanlarımıza sorumluluğumuzun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Her zaman yasalara uygun çalıştıklarını anımsatan Konukoğlu, şunları kaydetti:

“Çalışma arkadaşlarımızın güvenliği ve refahını her zaman ön planda tutuyoruz. Bundan sonra da aynı şekilde üretime, ihracata ve istihdama katkı sunmaya devam edeceğiz.Türkiye’nin Beyaz Bayrak ödülüne sahip ilk işletmeleri arasında yer almamıza katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Törende, Beyaz Bayrak ödülü almaya hak kazanan 20 işletmeye ödül verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@