banner24

banner170

banner164

banner171

banner26

banner165

Enerjisa Enerji, CDP 2022 Karbon Saydamlık Projesinde Yönetim Seviyesi olan “B” Notunu Aldı

Enerjisa Enerji, uluslararası raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi (CDP) İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında “B” notu ile değerlendirildi.

Enerji 19.01.2023, 12:00 19.01.2023, 15:16 Melike Kaya Bayram
36
Enerjisa Enerji, CDP 2022 Karbon Saydamlık Projesinde Yönetim Seviyesi olan “B” Notunu Aldı

‘Herkes için daha iyi bir gelecek’ vizyonuyla Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden lider dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, CDP 2022 İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında “B” Notu alarak bir önceki skorunu korudu.

Uluslararası raporlama platformu Karbon Saydamlık Projesi (CDP), İklim Değişikliği ve Su Güvenliğiprogramları doğrultusunda; firmaların iklim değişikliği ve su konusundaki yönetişim yapılarını, risk ve fırsat tanımlamalarını, iş stratejileri, hedefleri, sera gazı emisyon verilerini, su kullanımlarını ve su kaynakları üzerindeki etkilerini, farklı paydaşlar ile etkileşimlerini değerlendirirerek puanlama metodolojisine göre derecelendiriyor.Farkındalık, yönetim ve liderliğe uzanan bir yolculukta değerlendirilen şirketler D'den A'ya kadar puanlandırılıyor.

CDP İklim Değişikliği Programı’na Türkiye’den 116 başvuru yapıldı

Türkiye’de CDP Programlarına yanıt veren 116 şirketten biri olan Enerjisa Enerji,‘Herkes için daha iyi bir gelecek’ vizyonuyla tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik odağıyla yöneten lider dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi olarak, CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında hesaplama metodolojisi, raporlama, yönetişim alanlarındaki performansının geliştirilmesi sonucunda “B” notu ile değerlendirildi.

Dünya’nın en önemli raporlama platformlarından biri olan CDP  İklim Değişikliği ve Su Güvenliği programlarında, geçtiğimiz sene alınan skoru değerlendirdiğinde artanfarkındalık ve alınan aksiyonlar ile performanslarının devam ettiğine dikkat çeken Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar; “İklim değişikliğinin etkilerine ve sorunun kaynağına yönelik çözüm üreterek ‘etki’ yaratan bir şirket olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. İklim krizi ile mücadelede istenilen seviyeye gelinene kadar var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. CDP performansımıza katkı sağlayan tüm Enerjisalılara teşekkür ederim.’’

Sürdürülebilir ürün ve hizmetleriyle gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmaya kararlı olduklarını belirten Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu;“Doğal kaynaklarımızı korumak ve iklim değişikliği ile mücadelemizi güçlendirmek amacıyla faaliyetlerimizde sürdürülebilirlik ve çevre yönetimi yaklaşımını ön planda tutuyoruz.Ülkemizin net sıfır emisyon hedefi için eylem planları geliştiriyor, tesislerimizde enerji verimliliğine odaklanarak operasyonlarımızın çevresel etkisini ve karbon emisyonlarımızı azaltmayı hedefliyoruz. Ekosistemimizi ve biyolojik çeşitliliği korumaya kararlıyız. Bu emeklerimizin sonucunda dünyanın en büyük çevre raporlama platformlarından biri olan CDP'nin İklim Değişikliği ve Su Güvenliği alanında iyi çevre yönetimi sergileyen şirketler için açıkladığı ‘B’skorunu almak büyük bir motivasyon kaynağı.” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@