banner143

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

SOCAR Energy School İkinci Döneminin İlk Dersi Aliağa’da Gerçekleşti

Bu yıl ikinci kez düzenlenen SOCAR Energy School sertifika programında, ilk ders SOCAR Türkiye’nin üretim tesislerinin yer aldığı Aliağa’da yapıldı.

Enerji 29.11.2023, 16:00 Melike Kaya Bayram
5
SOCAR Energy School İkinci Döneminin İlk Dersi Aliağa’da Gerçekleşti

Türkiye’nin en büyük entegre endüstri grubuSOCAR Türkiye’nin,Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) iş birliğiyle düzenlediği SOCAR Energy School sertifika programında ilk ders 25 Kasım’da Aliağa’da yapıldı.

Sertifika programının ilk dersini veren SOCAR Türkiye CEO’su (vekaleten) Elchin Ibadov, “SOCAR Türkiye’de, “Birlikteyiz.Güçlüyüz”mottomuzdan hareketle, ana konumuz olan enerjinin her alanında bilgisine başvurulan, yetkin kişiler yetiştirmenin sorumluluğunun da bizde olduğu düşüncesiyle, geçtiğimiz yıl başlattığımız SOCAR EnergySchool’u, bu yıl üzerine daha da koyarak devam ettirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu sertifika programına seçilen,  kamu, özel sektör, basın ve akademi dünyasından tüm katılımcıların, enerji alanında 360 derece bakış açısınasahip olarak, hem kendilerine hem de sektöre büyük katkı sağlayacaklarına inanıyorum” diye konuştu.

SOCAR Türkiye CEO’su (vekaleten) Elchin Ibadov’un verdiği ilk dersin ardından konuşmasını yapan Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, Yönetici Geliştirme Birimi, EDU’nun,kurumların ve bireylerin gelişim yolculuklarında fark yarattığını belirterek, “Birlikte yaratmak ve geliştirmek misyonuyla hareket eden bir üniversite olarak, SOCAR Türkiye işbirliğiyle, Türkiye’deki enerji sektörünün,enerji sektöründe nitelikli insan kaynağı anlamında güçlenmesine verdiğimiz katkıdan mutluluk duyuyoruz” dedi.

SOCAR Energy School ikinci yıl sertifika programında, yüz yüze yapılan ilk dersin ardından ağırlıklı olarak çevrimiçi platformda yürütülecek olan dersler, 29 Ocak 2024 tarihinde bitecek.

Sertifika programında, küresel ve bölgesel enerji konularını, Hazar Havzası ile Türkiye ve Azerbaycan’ın enerji politikalarını, iklim değişikliği ve enerji güvenliği, yenilenebilir enerji kaynaklarının durumu ve geleceği gibi konulardaki dersler, enerji alanında dünyaca ünlü uzmanlar, ulusal ve uluslararası üniversitelerden öğretim üyeleri tarafından veriliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@