banner24

banner170

banner164

banner171

banner26

banner165

Türeb Liderliğinde Avrupa’da Türk Rüzgarı Esecek

Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, fuara katılımın Türkiye’deki rüzgar enerjisi ekosistemi için oldukça önemli olduğunu dile getiriyor.

Enerji 27.09.2022, 14:00 Melike Kaya Bayram
87
Türeb Liderliğinde Avrupa’da Türk Rüzgarı Esecek

Wind Energy Hamburg 2022, bu yıl 27-30 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleşiyor. Rüzgar enerjisi sektörünün global arenadaki en büyük etkinliklerinden olan Wind Energy Hamburg 2022’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde kurularak Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından desteklenen Türkiye Pavilyonunda Türkiye’yi temsilen yer alan TÜREB ve üyeleri, küresel türbin üreticileri ve enerji yatırım şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle görüşmeler gerçekleştirecek. Görüşmelerin yanı sıra düzenlenecek toplantı ve etkinliklerde farklı ülkelerden türbin üreticileri, rüzgar enerjisi yatırımcıları ile işletme ve bakım firmaları Türkiye’deki yatırım fırsatları hakkındabilgilendirilecek. Yurt içi ve yurt dışı birçok RES’deki rüzgar türbinlerinin bakım ve onarım faaliyetlerini üstlenen ve fuarda ülkemizitemsil eden TÜREB üyelerinden Ülke EnerjiGenel Müdürü Ali Aydın, Türkiye’nin mevcut yetkinlikleri ve sahip olduğu potansiyeli global arenada aktarmak için önemli fırsatlardan biri olan fuara TÜREB önderliğinde çıkarma yaptıklarının altını çiziyor.

Türkiye, Rüzgar Enerjisi Sektöründe Adından Söz Ettirecek!

Dünya enerji kriziyle mücadele ederken yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelim de artıyor. Özellikle gerçekleştirilen yatırımlarla rüzgar enerjisi yenilenebilir enerjinin yıldızı konumunda yer alıyor. Türkiye’nin de rüzgar enerjisi sanayisinde Avrupa’nın ekipman üretim merkezlerinden birisi haline geldiğini, servis tarafında da standartların üzerinde hizmetleriyerli ve yabancı yatırımcılara sunduğunu vurgulayan TÜREB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın,fuarda yabancı heyetler ile yapılacak görüşmelerde ülkemizin tüm rüzgar enerjisi sanayisi yatırımlarıiçin en iyi tercihlerden biri olduğunu yansıtmaya çalışacaklarını belirtiyor.Fuar boyunca tüm TÜREB üyeleriyle Türkiye’nin rüzgar enerjisindeki gelişimini global iş ortaklarına aktarmayı misyon edindiklerini dile getiren Aydın, gelecekte Türkiye’nin rüzgar enerjisinde Avrupa’nın önemli merkezlerinden biri olması için çalışmalara devam edeceklerini de vurguluyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@