banner143

banner170

banner164

banner157

banner26

banner165

Bayer Global’de Üst Düzey Atama

Taygun Günay, Bayer Tüketici Sağlığı Gelişmekte Olan Bölgeler & Doğu Avrupa Pazarları Lideri olarak atandı.

Güncel 09.02.2024, 13:45 Melike Kaya Bayram
242
Bayer Global’de Üst Düzey Atama

Dünyada 160 yılı aşkın tecrübesiyle sağlık ve tarım alanlarında uzmanlaşmış bir yaşam bilimleri şirketi olan Bayer, gerçekleştirdiği önemli görevlendirmelerle yapılanmasını güçlendirmeye devam ediyor.

Bayer Tüketici Sağlığı Rusya, Ukrayna ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Bölgesi’nden sorumlu Country Cluster Lead olarak görev yapan Taygun Günay, 1 Ocak 2024 tarihi itibariyle Gelişmekte Olan Bölgeler & Doğu Avrupa Pazarları Lideri (Emerging & Eastern Markets Europe Lead) olarak atandı. 2017 yılından bu yana uluslararası arenadaki bilgi ve birikimleriyle Bayer’e büyük katkı sağlayan Taygun Günay, yeni görevinde farklı coğrafi bölgelerin birbirlerine fayda sağlaması ve bu sayede Avrupa Bölgesi'ndeki organizasyonel yapının güçlendirilmesi amacıyla bir çok bölgenin tek bir yönetim altında birleştiği önemli bir rolü üstlendi.

Günay’ın sorumluluğundaki bölgeler; Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Batı Afrika, Güney Doğu Afrika, BDT ülkeleri (Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan), Gürcistan ve Moğolistan'ı içine alan stratejik olarak önemi büyük bir alanı kapsamaktadır.

Taygun Günay Hakkında

Kariyeri boyunca Türkiye’nin yanı sıra  Avrupa, Asya ve Kafkasya bölgelerinde  üst düzey görevlerde bulunan Günay, Bayer'e 2017 yılında Bayer Tüketici Sağlığı Türkiye Ülke Müdürü olarak katıldı. 2021 yılı itibari ile Bayer Tüketici Sağlığı Rusya, Ukrayna ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) Bölgesi’nden sorumlu Country Cluster Lead görevini yürüttü.

Evli ve iki çocuk babası olan Taygun Günay, yeni görevini Bayer Tüketici Sağlığı’nın İsviçre, Basel’de bulunan Merkez Ofisi’nde sürdürecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@