banner24

banner170

banner171

banner26

CYE Birincisi Biyoteknoloji Projesi Oldu

CYE TÜRKİYE Programı girişimcilik dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getirerek, yaratıcı potansiyelleri ortaya çıkarma hedefli bir zirve gerçekleştirdi.

Güncel 03.05.2024, 12:30 Melike Kaya Bayram
195
CYE Birincisi Biyoteknoloji Projesi Oldu

CYE Programı; girişimcilere eğitimler, yatırımcı ve danışman ağına erişim, ulusal hızlandırıcı programlarına kabul fırsatı gibi birçok avantaj sunuyor. Bu bağlamda girişim sunumları yapılan ve finale kalan dört yarışmacı; zirveye katılanlar ve yatırımcılar önünde rekabet ederek önemli bir deneyim yaşadılar.

DOĞAYA ÇÖP OLARAK DÖNMEYEN SİSTEMLE ÇÖP ORANI AZALTILACAK

BiggBiodesign isimli doğa dostu bir biyoteknoloji platformu oluşturarak yarışmanın kazananı seçilen Irmak Çağalayanel “İklim değişikliğinin zararlı etkilerini engellemek için bir proje geliştirdik. BiGGbiodesign, doğa dostu bir biyoteknoloji firması ve  yüzde 100 organik yapıdaki ürünler geliştiriyor. Ürünleri doğal lif ve polimerlerden oluşuyor, zararlı kimyasallar içermiyor ve çevreci bir prosesle üretiliyor. BiGGbiodesign’in ürünleri, insan sağlığına veya çevreye zarar vermeden tasarlanıp üretiliyor. Bitki temelli üretim gerçekleşiyor, doğaya çöp olarak gelmeyen bir sistemle dönüşümüne devam ediyor böylece çöp oranı azalıyor.” ifadelerini kullandı.

YARATICI ZİHİNLERİN YOLCULUK HİKAYELERİ

Zirve ilk gününden itibaren iş bağlantılarıyla başlarken, açılış konuşmaları ve yaratıcılık üzerine yapılan konuşmalarla devam etti. Uluslararası konuşmacı yazar Jay Johnson, yaratıcı zihinleri yönlendirmeye odaklanacak konuşmalar başlığı altında bilgilendirmelerde bulundu. Nöron Eğitim Merkezi Kurucusu ve Profesyonel Koç Mustafa Bayındır geleceğin dünyasında yaratıcı girişimciliği ele aldı. Yaratıcılık ve Ar-Ge yönetim süreçlerini geliştirici eğitimler veren Eğitmen Ruhi Kaykayoğlu, yaratıcılık konusunda ilham veren fikirlerini katılımcılarla paylaştı. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Erdem Erem, Gen Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ve Yemek Sepeti Kurucusu Nevzat Aydın, TikTak Kurucusu Ersan Öztürk, SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, ARYA Kadın Yatırım Platformu Kurucu Ortağı Münteha Adalı eşliğinde yaratıcı liderlik ve kadınların sınırları zorlayan dönüşümü üzerine söyleşilerle devam eden programda, Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ve Seri Girişimci ve fütürist Alphan Manas, küresel şirketlerin yaratıcı liderlik perspektifini de katılımcılarla paylaştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@