banner143

banner72

banner164

banner171

banner26

banner165

Filmde Ana Maddesi Cam Olan Rupert Gözyaşı, Kadınlara Dönük Algıları Kırıyor

Akfen Holding’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü İçin Hayata Geçirdiği “Göründüğü Gibi Değil” Filmi Yayında

Güncel 08.03.2024, 14:00 Melike Kaya Bayram
235
Filmde Ana Maddesi Cam Olan Rupert Gözyaşı, Kadınlara Dönük Algıları Kırıyor

Akfen Holding, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınlara yönelik algıları değiştirmeyi amaçlayan güçlü ve dokunaklı bir projeye imza atıyor. Projede Rupert Gözyaşı'nın dayanıklılığı, kadınların kırılgan olarak görülen ancak aslında gösterdikleri direnç ve gücü vurgulayan bir metafor olarak kullanıyor.

Rupert Gözyaşı, yüksek sıcaklıklara maruz kaldıktan sonra suya bırakılan ve soğudukça sertleşen camdan oluşan nadir bir yapı olarak biliniyor. Ana maddesi cam olan bu benzersiz yapı, kadınların toplumdaki dayanıklılığını ve gücünü sembolize etmek için Akfen Holding’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü filmine hayat veriyor.

Filmde, gözyaşı şeklindeki cam damlanın ısıtıldıktan sonra eriyerek suya düşüşü ve darbelere dayanıklı olarak gösterilmesi, kadınların kırılganlık algısının aksine, baskılara ve zorluklara karşı ne denli güçlü olduklarını anlatıyor.

Akfen Holding'in bu anlamlı projesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’yle birlikte dijital platformlarda yer alacak. Öte yandan film çekiminde ortaya çıkan Rupert Gözyaşları da Akfen Holding’in İstanbul’daki merkezi Levent Loft’da ve Loft Art sanat alanında Mart ayı sonuna kadar sergileniyor.

Kadınların toplumdaki yerini güçlendirme ve farkındalık yaratma adına Akfen Holding, sadece bu filmle kalmayıp, kadınların iş ve sosyal hayatındaki eşitliğini destekleyen çeşitli girişimler ve projelerle de öne çıkmaya devam ediyor.

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi tarafından iş hayatında kadın-erkek eşitliğini sağlamak amacıyla farkındalık yaratmayı hedefleyen Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) Türkiye’de imzalayan ilk Holding unvanına sahip Akfen Holding, aynı zamanda cinsiyet eşitliği için küresel bir dayanışma hareketi olan HeForShe'ye de destek veriyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@