banner24

banner72

banner171

banner26

Kotex’in Kadınlara Desteği Dünya Regl ve Hijyen Günü’nde de Sürüyor

Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversiteli gençlere hijyenik ped desteğinde bulunan Kotex, bir kez daha kadınların varlığını ve sağlığını kutluyor.

Güncel 29.05.2024, 10:15 29.05.2024, 10:07 Melike Kaya Bayram
164
Kotex’in Kadınlara Desteği Dünya Regl ve Hijyen Günü’nde de Sürüyor

Hayata geçirdiği projelerle hayatın her alanında kadınlara destek olan Kotex, yeni kampanyasında, birçok toplumsal baskı ve tabunun yanı sıra kadınların regl dönemlerinden bahsederken hala rahatsız olduklarını hatırlatmayı amaçlıyor. Pek çok ünlü ismin “Yüzümüz Var Mı” diyerek destek verdiği projenin bir diğer adımında Kotex, İhtiyaç Haritası iş birliği ile ped bağışı kampanyası yürütüyor.

Deprem bölgesindeki kadınlar ve üniversiteliler için 1 milyon adet ped bağışı

Kız çocukları ve kadınların regl dönemi hakkında daha bilgili olması, hijyen yönetimi yapabilmesi ve toplumun regl tabularını yıkabilmesi adına kutlanan 28 Mayıs Dünya Regl ve Hijyen Günü’nde kadınlara desteğini sürdüren Kotex, ped bağışına devam ediyor. Marka, deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi kadınlara ve Türkiye’nin her yerindeki üniversiteli gençlere toplam 1 milyon adet ped desteğinde bulunmayı hedefliyor. Kadın Demek #İlerlemekDemek diyerek kalıpları yıkan, baskı ve sınırları ortadan kaldıran Kotex, ayrıca kampanya kapsamında sosyal medya platformu X’te “Kadın Demek #İlerlemekDemek” etiketiyle atılan her tweet’i de bağışa dönüştürüyor. Toplanan bağışlarla kadınlara ek hijyenik ped desteği sağlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@