banner143

banner72

banner164

banner171

banner26

banner165

Lezita 7. Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi’nin Lezzet Sponsoru Oldu

Lezita,3-4 Kasım tarihlerinde Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 7. Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi'nde “Lezzet Sponsoru” olarak yer aldı.

Güncel 09.11.2022, 08:30 09.11.2022, 08:25 Melike Kaya Bayram
13
Lezita 7. Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi’nin Lezzet Sponsoru Oldu

Gıda Güvenliği Derneği tarafından düzenlenen, 7. Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi “Bugün ve Gelecekte Güvenli Gıda” mottosuyla 3-4 Kasım tarihlerinde Grand Cevahir Hotel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongrede; Tarım ve Orman Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kamu kurumları, birçok ülkeden üniversite ve meslek kuruluşları ile sektör temsilcilerinin yanı sıra sivil toplum kurumları bir araya gelerek hem günümüze hem de geleceğe dair gelişmeleri değerlendirdi. Etkinlik süresince katılımcılar, ülkemiz ve dünyanın farklı bölgelerinde alanının önde gelen uzmanlarından yeni konuları, trendleri ve riskleri, sektörden iyi uygulama örneklerini, yeni gıda güvenliği ile analiz teknolojileri hakkında sunumları takip ettiler.

“Toplum genelinde bilinci artırmak hepimizin ortak hedefi olmalı”

7. Uluslararası Gıda Güvenliği Kongresi’nde katılımcılar, “Lezzet Sponsoru” olan Lezita’nın yenilikçi ürünlerini de deneyimleme fırsatı buldular. Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, gıda güvenliği konusunda hem tüketiciler hem de üreticiler nezdinde farkındalığın artırılmasının çok önemli olduğuna dikkat çekti. Mesut Ergül, “Bu sebeple Gıda Güvenliği Kongresi gibi organizasyonları çok değerli buluyoruz. Gıdaların işlenmesinden, depolanmasına gıdanın soframıza ulaşana dek sürdürdüğü her adımın yüksek kalitede olması büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda, üretici olarak bizlerin en ileri teknolojiyi kullanarak gıda güvenliğini en üst seviye taşımamız, muhakkak ki işimizin en önemli unsuru. Toplum genelinde gıda güvenliği konusundaki bilinci artırmak, hepimizin ortak hedefi olmalı” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@