banner24

banner170

banner164

banner157

banner31

banner165

Lidya Grup’a İK’nın Yıldızları Ödülü Verildi

İstanbul Marriot Otel Asia’da, Secret Cv tarafından düzenlenen törende, Lidya Grup İnsan Kaynakları Sorumlusu Merve Tan, Lidya Grup’un ödülü aldı.

Güncel 04.01.2024, 11:45 04.01.2024, 10:43 Melike Kaya Bayram
16
Lidya Grup’a İK’nın Yıldızları Ödülü Verildi

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup’a “İK’nın Yıldızları Ödülü” verildi. İstanbul Marriot Otel Asia’da, Secret Cv tarafından düzenlenen törende, Lidya Grup İnsan Kaynakları Sorumlusu Merve Tan, Lidya Grup’un ödülü aldı.

Lidya Grup’un ilk ve en önemli önceliğinin “insan kaynakları” olduğunun altını çizen Merve Tan, şunları kaydetti:

“Lidya Grup olarak, temsil ettiğimiz Xerox, Epson, Efi, Kongsberg, Duplo ve Sutec markalarıyla, dijital baskıda farklı teknolojilere sahibiz ve hemen hemen tüm sektörlere hizmet veriyoruz. Lidya Grup’un birinci önceliği çalışanlarımızdır. Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Öz ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sevim Yenici Öz önderliğinde, çalışanlarımızın mutlu ve huzurlu bir ortamda çalışmaları gibi departmanımızı ilgilendiren konularda kıymetli çalışmalar yapıyoruz. Çalışanlarımız bizim için işleyen bir çarkın dişlileri değil, her biri iyi bir takımın oyuncusu ve ekip arkadaşlarımızdır.” dedi.  

Firma olarak İK’nın Yıldızları ödülünü almaktan duydukları gururu ve mutluluğu dile getiren Merve Tan, şunları söyledi:   

“Ödül aldığımız projenin içeriği, hem adaylar, hem işveren tarafından, insan kaynakları süreçlerinin en iyi şekilde yönetilmesi, uygun adaylar ile mülakatlar yapılması ve bu mülakatlar sonucunda olumlu ya da olumsuz olarak mutlaka adaylara geri dönüşün sağlanmış olmasıdır. Ülkemizde adayların en çok yakındığı konulardan birisi, iş arama sürecindeki başvuru sonuçlarının yanıtsız kalmasıdır. Genellikle olumlu olan adaylarla süreç ilerlerken, olumsuz değerlendirilen adaylar haklı olarak bir cevap alabilmeyi ve sürecin nasıl ilerlediğini bilmeyi istemektedir. Firma olarak, Secret Cv sitesi üzerinden yayınlanan iş ilanlarımız ve bu ilanların yönetimini, belirli kriterler dahilinde başarıyla yönettik ve yönetmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda, bu esnada, aday veri güvenliğinin ve süreçlerin kısa zamanda tamamlanması da gerekiyor. Kısaca, tüm bu süreçleri en iyi şekilde yöneten firmalardan birisi olduğumuz için ödülün sahibi olduk.” diye konuştu.  

Geçtiğimiz yılı başarılı ve verimli geçirdi  

Departman olarak 2023 yılını ve yapılan çalışmaları değerlendiren Merve Tan, şunları anlattı: “Geçtiğimiz yıl Şubat ayında yaşadığımız deprem felaketi, ülkemizi derinden sarstı. Lidya Grup olarak kurduğumuz acil durum ekibimiz ile hızlıca organize olarak, deprem bölgelerine destek olduk. Yaralarımızı hep birlikte sarmaya çalıştık. Genel olarak yılı değerlendirirsek, departman olarak, başarılı ve verimli bir yıl geçirdik. Değerli insan kaynağımızın kurumumuzda başarılı ve mutlu olarak çalışmalarını sağlamak için hem verdiğimiz eğitimlerle kurum hafızalarını tazeledik, hem de bağlarını güçlendirdik. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız için başvuru süreçlerinin en başından itibaren on boarding süreçlerini en iyi şekilde planlamaya, oryantasyonlarının düzgün şekilde gerçekleştirilmesine ve ekiplerine adapte olma süreçlerini hızlıca tamamlamaya gayret ettik. Tüm ekip arkadaşlarımız ile sürekli iletişim halindeyiz. İş ile ilgili veya iş ile ilgili değil, olası tüm sorularına mutlaka hızlı ve doğru bir şekilde dönüş yapıyoruz ve kafalarında herhangi bir soru işareti kalmamasına gayret ediyoruz. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza da, şirkete adım attıkları andan itibaren, tüm süreçlerinde destek olarak, kendilerini ekibin bir parçası olarak görmelerine ve ekiplerine hızlı adapte olmalarına çalışıyoruz. Her arkadaşımızın, şirketi yalnızca bir kurum olarak değil, kendileri geliştirebildikleri ve hedeflerini gerçekleştirebildikleri bir yer olarak görmeleri bizim için çok kıymetlidir. Bu motto ile hareket ettiğimiz için devamında başarı da geliyor. Ayrıca, Xerox Türkiye operasyonunu, Lidya Grup’un satın almasının ardından genişleyen ekibimizle gücümüze güç katarak, yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. 2024 yılında da, planladığımız eğitimlere, şirket içi ve şirket dışı aktivite programlarına devam edeceğiz.” dedi.

Yapay zeka altyapılarını İK’ya entegre edecek

2024 yılında da başarılı çalışmalara imza atmaya devam edeceklerini ifade eden Merve Tan, şunları kaydetti:

“Gelişen yapay zeka altyapılarını İnsan Kaynakları sistemimiz ile entegre ederek, İnsan Kaynakları performans sistemimizde uçtan uca pozitif dönüşümü sağlayacağız. Her zaman olduğu gibi çalışan bağlılığına odaklanarak, çalışanlarımıza destek olmayı sürdüreceğiz. Çalışanlarımızın deneyimlerini en üst düzeye çekmeyi hedeflerken, lider ve yönetici gelişimi programımıza ağırlık vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@