banner24

banner72

banner171

banner26

NizOlive “Dünyanın En İyi Zeytinyağı Üreticileri” arasında

NizOlive, zeytinyağı kalite yarışmalarına katılan üreticileri aldığı ödüllerin toplamlarına göre sıralayan “EVOO World Ranking” listesinde yer almayı başardı.

Güncel 28.03.2023, 10:00 Melike Kaya Bayram
29
NizOlive “Dünyanın En İyi Zeytinyağı Üreticileri” arasında

Dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen en prestijli natürel sızma zeytinyağı kalite yarışmalarına katılan üreticileri, bu yarışmalardan aldığı ödüllerin toplamlarına göre sıralayan EVOO World Ranking 2022 yılı sonuçları açıklandı. 42 ülkeden toplamda 16 bin zeytinyağının değerlendirildiği sıralamada Memecik türü zeytin kullanarak zeytinyağı üreten NizOlive,elde ettiği 445 puanla 102. sırada yer aldı. Türkiye sıralamasının da açıklandığı listede kendine 24. sırada yer bulan NizOlive, kuruluşunun ilk yılında önemli bir başarıya daha imzaattı.

NizOlive’de başarının sırrı kaliteden taviz vermeyen üretim anlayışı

Kuruluşlarının ilk yılında elde ettikleri ödüllerle Türkiye’yi yurt dışında başarıyla temsil edip EVOO World Ranking listesinde yer almaktan dolayı gurur duyduklarını söyleyen NizOlive Yönetim Kurulu Üyesi Berna Küçükkaya, “Zeytinyağı üretiminde adından söz ettiren ülkemizde üreticiler her geçen gün daha iyisini başarıyor. Biz de NizOlive olarak kurulduğumuz günden bu yana kısa süre içinde hızlı fakat emin adımlarla ilerliyoruz. Sağlıklı ve kaliteli zeytinyağı üretmek için çıktığımız bu yolda ilk yılımızda artarda aldığımız büyük ödüller bizi onore ve mutlu ediyor. Bir aile markası olarak zeytinyağlarımızın üretiminin her adımında bizzat kendimiz yer alıyoruz. Başarımızın ardında da kaliteden taviz vermeyen ve doğal olanı tüketiciyle buluşturma çabamız bulunuyor. Bunun için de verimli ve yağ kalitesi yüksek bir zeytin türü olan Memecik’ten ürettiğimiz zeytinyağlarımızın üstün lezzetiyle bu sıralamaya girerek kanıtlanmış olması da verdiğimiz emeğin en güzel karşılığı. Uzun yıllar kalite ve çizgimizden şaşmadan yeni başarılara imza atmak en önemli hedeflerimizden. Bu yolculuğu da ‘İyi zeytinyağı hepimizin hakkı’mottosuyla sürdüreceğiz. Daha iyisini başarmak ve Türk zeytinyağının yurt dışında en iyi konumda yer alması için doğal, hijyenik ve sürdürülebilir yöntemlerle üretim gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@