banner24

banner170

banner164

banner157

banner26

banner165

Novartis Türkiye' de Atama

Özlem Sökmen Novartis Türkiye İnsan ve Organizasyon Direktörü olarak atandı.

Güncel 28.12.2023, 12:30 28.12.2023, 11:20 Melike Kaya Bayram
39
Novartis Türkiye' de Atama

Özlem Sökmen, 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren Ülke İnsan ve Organizasyon Direktörü olarak Novartis Türkiye’ye katıldı. Sökmen, Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika (APMA) Bölgesi’ne doğrudan, dolaylı olarak ise Türkiye’ye bağlı olarak çalışacak ve Türkiye Ülke Liderlik Ekibi ve APMA İnsan ve Organizasyon Liderlik Ekibi'nin bir üyesi olacak.  

Özlem Sökmen yeni görevinde Novartis Türkiye İnsan ve Organizasyon Departmanı’nı yönetecek; şirket kültürü ve insan stratejisinin belirlenmesi ve uygulanmasından sorumlu olacak.

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Özlem Sökmen, profesyonel kariyerine 1996 yılında Fransız Lafarge grubunda başladı. Daha sonra sırasıyla Turkcell ve Unilever’de üst düzey rollerde bulunan Sökmen 2011 yılında Unilever Hollanda’ya atanarak Gıda Kategorisi Global İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yaptı. Ardından, Barry Callebaut'ta Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinden sorumlu İnsan Kaynakları Yönetim Kurulu Üyesi ve ardından Arçelik'te İnsan Kaynakları Grup Lideri olarak çalıştı.  

ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) sertifikalı profesyonel koç olan Sökmen, aynı zamanda bir TEDx ve Speakers Agency konuşmacısıdır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@