banner143

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

“SEYEV” Cumhuriyet’in 100. Yılında 100.000 Dünya Vatandaşı Yetiştiriyor

“SEYEV” Cumhuriyetin 100. yılına ithafen akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilen 100.000 dünya vatandaşı yetiştirmek için “Cumhuriyetin Çocukları” projesi adıyla hazırlıklara başladı.

Güncel 02.01.2024, 17:45 Melike Kaya Bayram
13
“SEYEV” Cumhuriyet’in 100. Yılında 100.000 Dünya Vatandaşı Yetiştiriyor

Geleceğimizin miraslarının eğitimine katkıda bulunmak, Cumhuriyetin 100. yılında 100.000 Cumhuriyet çocuğu değeri yaratmak, geleceğimizin miraslarının, uluslararası temsil gücü kazanımına eşlik etmek ve tüm dünyaya Cumhuriyetin 100. yılında “Ben de bir Cumhuriyet çocuğuyum” diyebilmek amacıyla yola çıktı.

SEYEV Başkanı Seda Yekeler projeye ilişkin “Cumhuriyetin 100. yılında geçmişten bugüne taşıdığımız değerleri bize emanet edilen ilkeler doğrultusunda“Cumhuriyetin Çocukları” ismini verdiğimiz proje ile hayalimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. İnanıyorum ki bu proje binlerce çocuğa umut olup yabancı dil öğrenimi konusunda cesaret ve özgüven sağlayacak, hayatlarında önemli bir yer edinecek. Bir eğitimci olarak Atatürk’ün “Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözünü benimsemiş ve yıllardır çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayıp şimdi, yeniden, bu sorumluluğu üsteleniyor ve Atatürk’ün önderliğine, ilke ve inkılaplarına değer veren her bireyi de bu projede bir şekilde alarak geleceğimize dokunmanın verdiği hissiyatı yaşamaya davet ediyorum.” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Cumhuriyetin Çocukları Projesini Neler Hedefliyor?

Hızla gelişmekte olan bilim ve teknoloji çağında, çocukların yabancı dil eğitimine
ulusal ve evrensel kimlik kazandırmak suretiyle yabancı dil edinme platformu ile dünyayı ve farklı bakış açılarını daha iyi tanımalarını ve anlamalarını, kültürel gelişimlerini sağlamlaştırmalarını, yabancı kişileri anlayabilmelerini ve kendilerini onlara anlatabilmelerini, eğitimlerinde yabancı dil konusunda gözle görülür başarılara ulaşabilmelerini ve bu sayede ileride iş bulma olanaklarını çoğaltmalarını ve küresel dünyada yer alabilmelerini sağlamaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@