banner143

banner170

banner164

banner171

banner31

banner165

‘Süslü Kadınlar’ Beylikdüzü’nde Pedal Çevirdi

Beylikdüzü Belediyesi’nin desteğiyle “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü” nde gerçekleşen etkinlik 200 şehir ve 32 ülkede eş zamanlı olarak yapıldı.

Güncel 20.09.2022, 10:00 Melike Kaya Bayram
19
‘Süslü Kadınlar’ Beylikdüzü’nde Pedal Çevirdi

32 ülke ve 200 şehirde kadınların toplumda daha fazla görünür olmasını sağlamak ve güvenli bisiklet altyapısının oluşturulmasına dikkat çekmek amacıyla bu yıl onuncusu düzenlenen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun Beylikdüzü ayağı, Yaşam Vadisi’nde gerçekleşti. Beylikdüzü Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen organizasyonda gönüllü kadınlar etkinliğe, rengârenk kıyafetleri ve süsledikleri bisikletlerle destek verdi.

“Slogan atmadan herhangi bir pankart açmadan dikkat çekmenin yollarını arıyoruz”

Bisikletin günlük hayatın bir parçası olmasına dikkat çekmek için etkinliği düzenlediklerini ifade eden Beylikdüzü Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Organizatörü Özgen Kaplan, “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 2013 yılında 2 gönüllü kadın tarafından başlatılan pozitif bir eylemdir. Amacımız toplumda kadının daha görünür olmasını sağlamak ve güvenli bisiklet altyapısının oluşturulmasına dikkat çekmek. Bunu pedallarımızla ifade ediyoruz. Niye süslüyüz? Dikkat çekmek amacıyla, slogan atmadan herhangi bir pankart açmadan dikkat çekmenin yollarını arıyoruz. Bunu da süslenerek gerçekleştiriyoruz.” dedi.

“Yaşam Vadisi’nde pedallamak çok güzel”

Beylikdüzü’ndeki bisiklet yollarının kendileri için bir avantaj olduğunu söyleyen Kaplan, “Yaşam Vadisi’nde pedallamak çok güzel. Vadi zaten harika ve yemyeşil bir yer. Avrupa’daki herhangi bir şehirdeki kadınlar gibi işimize giderken bisiklete binebilmeliyiz. Beylikdüzü bu açıdan çok avantajlı bir yer. Yollarımız büyük ve güzel. Avrupa’daki şehirler gibi bisiklet yollarımız var.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@