banner174

banner72

banner171

banner31

Tekfen Vakfı Müzik Bursu başvuruları başladı

2023-2024 eğitim yılı için tahsis edilecek olan Tekfen Vakfı Müzik Bursu’na başvurular başladı.

Güncel 28.04.2023, 11:30 Melike Kaya Bayram
12
Tekfen Vakfı Müzik Bursu başvuruları başladı

Türkiye’nin önemli özel sanat kurumları arasında yer alan Tekfen Vakfı, klasik müziğe gönül vermiş genç yeteneklerin yetişmesine destek olmak amacıyla 2019 yılından bu yana Müzik Bursu programını sürdürüyor. Başta Tekfen Filarmoni olmak üzere, Türkiye'deki orkestralar için yetkin müzisyenler yetiştirmek amacıyla sağlanan Müzik Bursu, lisans düzeyindeki yurt dışı eğitim kurumları için geçerlidir. Burs öğrenci başına aylık 750 Avro olmak üzere,Eylül-Haziran ayları arasında 10 ay süreyle ve toplamda 7.500 Avro ile destek sağlıyor.

Müzik Bursu, orkestra müzisyenliğini seçen tüm lisans öğrencilerini kapsıyor

Tekfen VakfıMüzik Bursu, lisans eğitimini yurt dışında klasik batı müziği çalgısı dalında yapacak öğrenciler için bu yıl beşinci kez burs tahsisi yapmaya hazırlanıyor. Burs, kendine kariyer hedefi olarak orkestra müzisyenliğini seçen tüm lisans öğrencilerini kapsıyor.

İki aşamalı değerlendirme yapılacak

Başvurunun ilk aşaması; özgeçmiş, niyet ve referans mektupları ile son 6 ay içerisinde yapılmış bir ses/görüntü kaydıyla çevrimiçi olarak yapılacak. Yapılan değerlendirme sonucu ikinci aşamaya geçmeye hak kazanan adaylardan, zorunlu eser listesinden seçecekleri bir eser ile kendi tercih ettikleri bir eseri 6 Haziran tarihinde, Boğaziçi Üniversitesi Albert LongHall salonunda, jüri önünde yüz yüze icra etmeleri talep edilecek. Tekfen Filarmoni Daimî Şefi ve Sanat Direktörü Aziz Shokhakimov ile orkestranın grup şefleri ve öğretim üyelerinden oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirmede başarılı bulunan iki müzisyen, burs almaya hak kazanacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@