banner24

banner170

banner164

banner157

banner26

banner165

Vestel tasarımlarına Good Design ve IDA’dan 36 ödül

Vestel, Uluslararası Tasarım Ödülleri’nde dünya sıralamasında 4’üncülüğe yükseldi ve bu alanda en yüksek ödüle sahip ilk Türk markası oldu.

Güncel 09.02.2024, 09:45 Melike Kaya Bayram
205
Vestel tasarımlarına Good Design ve IDA’dan 36 ödül

Vestel, dünyanın en köklü ve prestijli tasarım yarışmalarının başında gelen ‘Good Design Awards’ta ödül yağmuruna tutuldu. Bu sene 73’üncüsü düzenlenen köklü tasarım yarışmasında Vestel hem elektronik hem de beyaz eşya tasarımlarıyla 15 ödüle birden layık görüldü. Tasarım alanının Oscar’ı olarak nitelendirilen IDA Awards’ta ise tam 21 ödülle buluşan Vestel tasarımları, bugüne dek uluslararası saygın platformlarda aldığı ödül sayısını 886’ya yükseltmiş oldu.

Vestel’in geliştirdiği ürün ve teknolojilerle kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırırken geleceğin dünyasına da bugünden yön verdiğini kaydeden Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu, “Vestel olarak teknoloji üretirken Ar-Ge, inovasyon, yazılım, donanım bileşenlerinin yanı sıra tasarımı da önceliklerimizin arasına alıyoruz. Vestel teknolojisinin sunduğu yeniliklerle birlikte tüketicilerimizin hayatlarına tasarımlarımızla da renk ve ahenk katmayı amaçlıyoruz. Tasarımı sadece estetik bir unsur olarak görmüyoruz, kullanıcı deneyimini ve ürünün kullanılabilirliğini artıran önemli bir faktör. Bu bakış açısıyla tasarımda her zaman inovasyon ve yenilikçiliği ön planda tutuyoruz. Geliştirdiğimiz tasarımların, böylesi önemli organizasyonlarda dünyanın sayılı markalarını geride bırakarak onlarca ödüle layık görülmesi, yalnızca teknoloji değil tasarım alanında da küresel ölçekte söz sahibi olduğumuzun önemli bir göstergesi” dedi.

Bu yılki organizasyon ile birlikte Vestel’in Good Design Awards’ta bugüne kadar kazandığı ödül sayısı 144’e ulaşmış oldu. IDA Awards’un da tarihine geçen Vestel, toplam IDA sayısını 72’ye yükselterek, 3 bini aşkın marka arasında 4’üncülüğe yükseldi ve en yüksek ödüle sahip ilk Türk markası oldu. Vestel’in dünya standartlarının ötesinde bir anlayışla geliştirip tasarladığı ürünler, köklü ve prestijli uluslararası platformlarda toplamda 886 ödülle buluştu. Dünya çapında, Tüketici Elektroniği ve Beyaz Eşya sektöründe tasarım ödülü sayısı en yüksek olan Türk markası Vestel, Türkiye’yi uluslararası platformla gururla temsil etmeye devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@