banner24

banner170

banner164

banner157

banner26

banner165

Abalıoğlu Yağ, Ege’de “İhracatın Yıldızı” Oldu

Ege İhracatçı Birlikleri tarafından 2023 yılında ihracata en büyük katkı sağlayan firmalar ödüllendirildi.

Endüstri Güncel 15.01.2024, 15:00 Melike Kaya Bayram
14
Abalıoğlu Yağ, Ege’de “İhracatın Yıldızı” Oldu

2023 yılında 18,3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), bu ihracata 7 milyar 30 milyon dolarlık katkı sağlayan 57 firmayı “İhracatın Yıldızı” unvanıyla ödüllendirdi. 10 Ocak tarihinde Kaya Thermal Otel’de düzenlenen ödül töreninde, 2023 yılında Ege İhracatçı Birlikleri Üyeleri arasında en fazla ihracat gerçekleştiren firmalara ve Ege Bölgesi’nden en çok ihracat yapan dış ticaret sermaye şirketlerine ödülleri verildi.

İzmir Çiğli, Aliağa ve Mersin’de kurduğu yüksek kapasiteli ve ileri teknolojiye sahip bitkisel yağ tesisleriyle Türkiye'nin büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Abalıoğlu Yağ, bu yıl da Ege Hububat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği üyesi firmalar arasında en fazla ihracat gerçekleştiren firma olarak zirvedeki yerini korudu.

İhracatta sürdürdükleri başarıya dair Abalıoğlu Yağ Genel Müdür Yardımcısı Aykut Boz, “Abalıoğlu Yağ olarak teknoloji ve insan kaynağına yaptığımız yatırımların yanı sıra üretim ve ihracat atılımlarıyla istihdam yaratmaya ve büyüyerek Türkiye ekonomisine değer katmaya devam ediyoruz. Avustralya’dan Gana’ya, Hindistan’dan İngiltere’ye, 40’tan fazla ülkeye ayçiçek yağı ve soya yağı ihracatı yapıyor, global pazarda Abalıoğlu farkını tanıtıyoruz. Yakın zamanda duyurduğumuz, 2024 yılında Çiğli’de, 2025 yılında ise Aliağa’da faaliyete alacağımız yeni yatırımlarımızla mevcut kapasitelerimiz artarken ürün gamımız da genişlemeye devam edecek. Cumhuriyetimizin 100. yılında yağlı tohumlar sektöründe Türkiye’nin önde gelen ihracatçı firmalarından biri olma başarımızı sürdürmek büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı. Bölgemize ve ülkemize ihracatıyla değer katan Ege İhracatçı Birlikleri üyesi tüm şirketleri de tebrik ediyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@