banner143

banner72

banner171

banner157

İzocam, Yalıtımın 1 Numaralı Tercihi Oldu

Türkiye'nin köklü ve yenilikçi yalıtım markası İzocam, yalıtım pazarındaki liderlik başarısını tüketici araştırmalarına da yansıtıyor.

Endüstri Güncel 03.05.2024, 10:30 Melike Kaya Bayram
235
İzocam, Yalıtımın 1 Numaralı Tercihi Oldu

Türkiye'nin köklü ve yenilikçi yalıtım markası İzocam, yalıtım pazarındaki liderlik başarısını tüketici araştırmalarına da yansıtıyor. Tüketicilerin yalıtım tercihlerini gösteren araştırma sonuçlarına göre İzocam, yalıtım yaptıranların 1 numaralı tercihi olurken, İzocam ürünleri kullanarak yalıtım yaptırmış tüketicilerin tavsiye oranı yüzde 97’ye ulaştı.

İzocam, tüketici memnuniyetini güçlendirmek hedefiyle önemli bir araştırmaya daha imza attı. Tüketicilerin yalıtıma bakış açılarını ve ihtiyaçlarını belirmeyi amaçladığı araştırma, bağımsız araştırma şirketi Sia Insight tarafından kantitatif araştırma metodu kullanılarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Diyarbakır, Samsun illerinde yaşayan 446 tüketici ile 16 – 22 Ocak 2024 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yalıtım ile ilgili konularda karar veren / marka kararında etkisi olan kişilerle görüşülen araştırmada, 25 yaş üzerinde, yüzde 28'i kadın, yüzde 72'si erkek, yüzde 69’u ev sahibi, yüzde 26’sı kiracı ve yüzde 5’i de tanıdığının evinde kira vermeden yaşayan kişilerden görüş alındı.

İzocam bütün kategorilerde 1’inciliği elden bırakmadı!

Tüketiciler tarafından kaliteli ürün sunmakla, köklü, güçlü, bayileri yaygın, enerji tasarrufunda iyi bir marka olmakla ilişkilendirilen İzocam, araştırma sonuçlarına göre “Yalıtım Sektörünün Bilinirliği En Yüksek Markası” oldu. Toplamda yüzde 93 olarak belirlenen İzocam’ın marka bilinirliğinin, 65 yaş üzeri grup özelinde yüzde 100’e ulaştığı görüldü. “En sevilen yalıtım markası” kategorisinde de her 10 tüketiciden 8’i İzocam markasını beğendiğini ifade etti. Bu kategori özelinde İzocam’ın skoru kadın tüketicilerde yüzde 90’a, 65 yaş üzeri tüketici grubunda ise yüzde 100’e kadar ulaştı.

İzocam, kullanılan yalıtım markaları sıralamasında da tüm yalıtım ürünü kategorilerinde 1’inciliği elden bırakmadı. Isı yalıtımı için İzocam tercih edenlerin oranı yüzde 64 olurken, bu oran 25-34 yaş arası tüketicilerde yüzde 76’ya kadar yükseldi. İzocam, ses yalıtımında yüzde 66, tesisat yalıtımında ise yüzde 53 oranla tüketicilerin ilk tercih ettiği marka oldu.

İzocam, müşteri memnuniyetini ve deneyimini ölçümlemek üzere uluslararası alanda da kullanılan bir hesaplama yöntemi olan NPS (Net Tavsiye Skoru) ile de önemli bir başarı elde etti. İzocam ürünleri kullanarak yalıtım yaptırmış tüketicilere "Kullandığınız İzocam markasını yakınlarınıza ne derece tavsiye edersiniz?" sorusu yöneltildi ve kullanan her 10 kişiden 9’unun İzocam yalıtım ürünlerini çevrelerine tavsiye ettikleri görüldü.

İzocam, potansiyel müşterilerin olası yalıtım tercihlerinde de açık ara farkla 1 numaralı marka oldu. Tüm yalıtım kategorilerinde tüketiciler, yalıtım ürünü alacak olsalar tercihlerini İzocam’dan yana kullanacaklarını ifade etti. Tüketicilerin, "Bugün bir yalıtım (ısı, ses vb.) ürünü satın alacak olsanız hangi markayı satın alırdınız?" sorusuna verdikleri cevap; ısı yalıtımında yüzde 74, ses yalıtımında yüzde 75, tesisat yalıtımında yüzde 64 oranında “İzocam” oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@