banner24

banner170

banner171

banner26

ODE Yalıtım 2023 Yılının İhracat Şampiyonu Oldu

ODE Yalıtım, İSİB tarafından düzenlenen 2023 Yılı İhracatın Liderleri Ödül Töreni’nde “Yalıtım Malzemeleri İhracatı” kategorisinde 1.lik ödülünün sahibi oldu.

Endüstri Güncel 22.04.2024, 17:00 Melike Kaya Bayram
323
ODE Yalıtım 2023 Yılının İhracat Şampiyonu Oldu

Türkiye'nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım şirketi ODE Yalıtım, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin (İSİB) ihracat pazarında etkili rol üstlenen ve en çok ihracat gerçekleştiren firmaları ödüllendirdiği 2023 Yılı İhracatın Liderleri Ödül Töreni’nde “yalıtım malzemeleri ihracatı” kategorisinde birincilik ödülünü kazandı. Törende, ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Özdemir’e ödülü, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hakkı Şanal takdim etti.

ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Özdemir, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği ödül töreninde, ODE Yalıtım olarak yalıtım malzemeleri ihracatı kategorisinde 2022 yılında da olduğu gibi yine birinci olduk. Bu başarıda başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımızın büyük emeği var. ODE Yalıtım olarak üretime başladığımız 1996 yılı itibarıyla Bulgaristan pazarına girerek ihracat için ilk adımımızı atmıştık. Şu anda üretimimizin yüzde 40’ını 6 kıtada 75’in üzerinde ülkeye ihraç ediyoruz. İhracat bu dönemde belki de her zamankinden daha önemli bir hale geldi. Enerji fiyatlarındaki belirsizlikler, ham madde maliyetlerindeki artışlar, tedarik zincirinde yaşanan kırılma ile finansmana erişimdeki zorluklar neredeyse tüm sektörler gibi yalıtımı da etkiliyor. Ham maddesi dövize endeksli ürünler nedeni ile şirketlerin döviz pozisyonu her zamankinden daha büyük önem kazandı. Bu nedenle mutlaka döviz gelirlerinin arttırılması gerekiyor. Biz de bu yaklaşımla bir yandan yeni pazarlara ulaşırken diğer yandan mevcut pazarlarımızda daha da derinleşiyoruz.”  

“Kauçuk köpüğünde kapasitemizi dört katına çıkardık”

2023 yılında Türkiye’nin yalıtım malzemeleri ihracatının yüzde 16’sını üstlenerek ekonomiye önemli bir katkı sağladıklarını dile getiren Erhan Özdemir, “Kauçuk köpüğünde kapasitemizi dört katına çıkarmamız sayesinde hem yurt içinde hem de ihracatta başarılı bir yıl geçirdik. Bu ürün özelinde, ana hedef pazarımız olan Avrupa’da daha rekabetçi olabilmek için oraya özel çalışmalar yaptık. Ürün kalitemizden ambalaj şekline kadar ürünlerimizi geliştirerek Avrupa’nın talep ve ihtiyaçlarına uygun hale getirdik. Kauçuk köpüğündeki bu başarımız, sektördeki liderliğimizi daha da perçinlememizi de sağladı. Bundan sonraki süreçte de şirket olarak üretmeye ve ülkemiz için katma değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.    

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@