banner24

banner72

banner164

banner171

banner31

banner165

Seger’den İki Yeni Genel Müdür Ataması

Yerli sermayeli Seger Markasının Teknik Genel Müdürlük pozisyonunda Tolga Kumral, Ticari Genel Müdürlük pozisyonunda ise Mine Tuna görevlerini sürdürecekler.

Endüstri Güncel 04.04.2024, 12:45 Melike Kaya Bayram
222
Seger’den İki Yeni Genel Müdür Ataması

70 ülkeye ihracat yapan, araç üreticilerinin ve yenileme pazarının ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunan, Tesla ve TOGG gibi yeni nesil teknolojilere sahip araçların da kornalarını tedarik etmesiyle dünya otomotiv yan sanayi alanında güçlenen Seger, yeni bir yapılanmaya giderek genel müdür koltuğunu iki genç yöneticiye emanet etti.  Yeni görev dağılımıyla Seger’in yine yönetim kadrosu bünyesinden atanan genel müdürler Mine Tuna ve Tolga Kumral; teknik, üretim, ticari, idari ve insan kaynakları alanlarındaki farklılaşmış öne çıkan yönleriyle Seger’i daha da güçlendirecek.

Mine Tuna, Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. Tuna, 2001 yılında Eczacıbaşı’nda satış temsilcisi olarak başladığı profesyonel iş hayatına Pirelli Kablo firmasında İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak çalıştıktan sonra Seger’de devam etti. Seger’deki kariyerine 2003 yılında İnsan Kaynakları ve Çevre Sorumlusu olarak başlayan Tuna; Kalite Müdürü ve Ticaret Koordinatörlüğü görevlerini başarıyla yürütmesinin ardından 2024 yılı itibariyle “Ticari Genel Müdür” olarak atandı.

Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Tolga Kumral, 2004 yılında profesyonel iş hayatına adım attı. AG Otomotiv’de CAD & CAM Mühendisi, Tezeller Karoseri firmasında Tasarım Mühendisi olarak görev aldıktan sonra, 2006 yılında Seger’de Proje Mühendisi olarak başladı. Seger’de sırasıyla Proje ve Metod Şefi, Mühendislik Müdürü, Teknoloji Koordinatörü görevlerini başarıyla yürüttü. Kumral, Seger’deki 18 yıllık başarılı kariyer yolculuğuna “Teknik Genel Müdür” olarak devam edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@