banner24

banner170

banner171

banner31

Tekstil sektörünü bir araya getiren Lenzing Buluşmaları 2024, Bursa’da başladı

Lenzing, toplantılarda dünya tekstil ve moda endüstrisine yön veren platform olan Premiere Vision’un 2025 sunumu da katılımcılarla buluşturdu.

Endüstri Güncel 30.05.2024, 12:00 Melike Kaya Bayram
201
Tekstil sektörünü bir araya getiren Lenzing Buluşmaları 2024, Bursa’da başladı

Ağaç bazlı özel elyafların önde gelen küresel üreticisi Lenzing Group, tekstil sektöründe çevresel farkındalığı artırmak amacıyla yerel üreticilerle buluşmaya devam ediyor. Türkiye’nin farklı şehirlerinde yerel üreticiler ve sektör temsilcilerinin biraraya geldiği “Lenzing Buluşmaları 2024”ün ilk toplantısı 28 Mayıs Salı günü Bursa’da gerçekleştirildi. Tekstil sektörünün kalbinin attığı Bursa’da yerli tekstil üreticileriyle yapılan buluşmalarda sektörün günümüzdeki durumu hakkında fikir alışverişinde bulunulurken Lenzing’in ürettiği selülozik elyaflar ile markanın küresel çaptaki inovasyonlarından bahsedildi.

Sektörde çevreye duyarlı üretim süreçleri konusunda farkındalığı artırmayı hedefleyen Lenzing, toplantılarda fark yaratan inovasyonlarını sektör temsilcileriyle paylaştı. Üreticiler ve tedarikçiler, buluşmalar sayesinde Lenzing’in elyafları ile üretilen ürünlerini yakından deneyimleme fırsatı da buldu.

Katılımcılar Première Vision sunumuyla gelecek trendleri dinledi

Yılda 11 kez düzenlenen uluslararası fuarlarda dünyanın önde gelen tekstil ve hammadde üreticilerini küresel çapta tanınan moda markalarıyla bir araya getiren, müşteri ve partnerlerle buluşma fırsatlarından bir diğeri olan Première Vision, trend sunumuyla yer aldı. Katılımcılar, küresel moda endüstrisi için yaratıcılık, gelecek trendleri gibi konularda ilham veren platformun, Première Vision S.A. Türkiye Temsilcisi Nihal Kaya tarafından yapılan SS25 sunumunu büyük bir ilgiyle takip etti. 

Tekstil sektörüne değer katan uygulamalar paylaşıldı

Buluşmada Lenzing’in pazarlama ve e-branding hizmetleri de yerel üreticilerle paylaşıldı. Lenzing, e-branding hizmetiyle sektörde değer zinciri yönetiminin dijitalleşmesine öncülük ediyor. Bunun yanı sıra İstanbul’da bulunan Lenzing’in Satış ve Pazarlama Ofisi aracılığıyla ‘müşteriye yakınlık’ prensibiyle hem Türkiye hem de çevre ülkelerdeki çevreye duyarlı tekstil taleplerini karşılamak için çalışıyor.

2023’te 4 şehirde üreticilerle bir araya gelmişti

Lenzing’in tekstil sektörünün oyuncularını bir araya getirdiği “Lenzing Buluşmaları” ilk kez 2023 yılında düzenlenmeye başladı. Buluşmalar 2023’te, her biri Türk tekstil sektöründe önemli bir role sahip Bursa, Denizli, Çorlu ve İstanbul olmak üzere 4 şehirde hayata geçirildi. Bu buluşmalarda hem Lenzing’in küresel çapta sürdürülebilir bir tekstil sektörünü mümkün kılmak için yaptığı inovasyon ve hizmetler sektör profesyonelleriyle paylaşılırken hem de sektörü hep birlikte değerlendirme imkanı yakalandı. Tekstil sektöründe çevreye duyarlı üretim süreçlerine olan ilginin artmasıyla Lenzing, bu buluşmaları devam ettirme kararı aldı. “Lenzing Buluşmaları” yıl boyunca tekstil sektörüne değer katan uygulamalarla farklı şehirlerde devam edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@