banner143

banner27

banner152

banner31

banner153

Yeni Endüstri Çağının Kişiselleşen İhtiyaçlarına Cevap Veren Teknoloji

Yenilikçi haberleşme protokolü CC-Link IE TSN’in sanayiye kazanımları IoT Türkiye Kahve Sohbetleri’nde konuşuldu.

Endüstri Güncel 16.09.2022, 12:15 19.09.2022, 11:48 Melike Kaya Bayram
26
Yeni Endüstri Çağının Kişiselleşen İhtiyaçlarına Cevap Veren Teknoloji

133 üyeyle başladığı yolculuğuna 3 bin 900’ü aşkın şirketle devam eden ve güçlü ortaklık sistemiyle endüstriyel haberleşme sistemlerinin gelişmesinde global bir oyuncu olarak konumlanan CLPA, IoT Türkiye ev sahipliğinde gerçekleşen Kahve Sohbetleri etkinliğine sponsor olarak katıldı. IoT Türkiye sosyal medya hesaplarında eş zamanlı olarak yayınlanan etkinliğin moderatörlüğünü ise IoT Türkiye Kurucusu Can Güleren yaptı.CLPA Türkiye Müdürü Tolga Bizel ve Comm Scope firmasından Ruckus Sistem Mühendisi Nabi Hacıgaffaroğlu’nun konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik,sektör temsilcileri ve üniversite öğrencileri tarafından ilgiyle karşılandı.

CC-Link IE TSN ile fabrikalar esnek üretim modeline geçiyor

Fabrikalarda robotlar dahil tüm makine ve sistemlerin birbiriyle çok hızlı ve kesintisiz bir şekilde haberleşmesinin şart olduğu günümüzde fabrikaların ihtiyaç duyduğu hız için endüstriyel haberleşme teknolojilerine büyük iş düştüğünü söyleyen CLPA Türkiye Müdürü Tolga Bizel; “Sanayide artık hıza, esnekliğe ve kişiselleştirilebilir çözümlere ihtiyaç duyuyoruz. Veri akışının kontrollerini ve önceliklendirilmesine imkân tanıyan Zamana Duyarlı Ağ (TSN) ise sanayinin ihtiyaç duyduğu tüm bu kritik parametreleri sağlıyor. Yeni nesil bir ağ olarak dikkat çeken CC-Link IE TSN, gelecekteki pazar taleplerini karşılamak için geliştirilen Zamana Duyarlı Ağ (TSN) teknolojisini içeriyor. Çok boyutlu bir üretim fonksiyonu olan esneklik için gerekli koşulları sağlayan bu teknoloji, firmaların performansından taviz vermeden değişen şartlara uyarlanma becerisini de artırıyor. Müşteri tercih ve ihtiyaçlarına daha hızlı cevap veren özelleştirilmiş hizmetin önünü açıyor” şeklinde konuştu.

Ortak bir IoT erişim ağı ile maksimum fayda sağlanıyor

IoT çözümlerini kullanmak isteyen kuruluşların karmaşık ve farklı standartlar, cihazlar ve hizmetler ekosistemiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Comm Scope firmasından Ruckus Sistem Mühendisi Nabi Hacıgaffaroğlu; “Bu karmaşıklık genellikle kurumsal IoT uygulamalarını yavaşlatıyor veya tamamen durduruyor. Fakat IoT için kullanılacak ortak bir erişim ağı, IoT sensörünü ve cihaz eklenmesini basitleştiriyor, tek tip güvenlik protokolleri oluşturabiliyor ve IoT uç nokta yönetimini ve politika ayarını birleştirebiliyor. Kısacası ortak bir IoT erişim ağı, kuruluşların IoT kullanımından daha hızlı fayda elde etmesini sağlıyor. RUCKUS IoT Suite, LAN ve WLAN altyapısının yeniden kullanımı yoluyla IoT erişim ağlarının oluşturulmasını basitleştiriyor. Böylece uygulamaları hızlandırıyor, maliyeti düşürüyor ve IoT çözümlerinden elde edilen faydaları artırıyor. Comm Scope RUCKUS IoT ağı ile kuruluşlar, yeni veya mevcut RUCKUS Wi-Fi altyapıları üzerinden IoT trafiğini taşıyabiliyorlar” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner155
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner156

Gelişmelerden Haberdar Olun

@