banner143

banner72

banner171

banner31

10.08.2021, 17:34 688

Hammaddeden bitmiş ürüne global verimlilik…

Kağıt sektörünün önde gelen üretici markalarının güncel talepleri, farklı lokasyondaki işletmelerinin tek merkezden tüm süreçleri ile anlık olarak takibi üzerine yoğunlaşıyor. Artan ürün taleplerine cevap verebilmek için kapasite artışı yatırımları süren sektörde markalar, globalde ve Türkiye’de yer alan tüm tesislerinden anlık olarak üretimden sevkiyata kadar her sürecin anlık takibi konusunda çalışmalar yürütüyor.

Kağıt Üretim Prosesi kapak konulu Ağustos sayımızda, global data analiziyle tek seferde doğru üretim, sipariş ve depolama yönetimi gerçekleştirerek hammaddeden bitmiş ürüne kadar tüm süreçlerin yönetimiyle global verimlilik sağladıklarını ifade eden Hayat Kimya Global Temizlik Kağıdı Üretim Direktörü Lütfi Aydın ile verimlilik yatırımlarının detayları üzerine bir söyleşi gerçekleştirme imkanı bulduk.

Tesislerinde enerji verimliliği ve tasarrufu, endüstri 4.0 ve iş zekası uygulamaları gibi faaliyetleri hız kesmeden sürdüren Lila Group tesislerine, Fabrika Direktörü Gökben Kaya eşliğinde kapak konumuz kapsamında konuk olduk. Gerçekleştirdiğimiz söyleşide Kaya, 2020 yılının mart ayında devreye alınan yeni tesis yatırımı ile kağıt üretiminin yüzde 50 oranında artırıldığını dile getirdi.

Ağustos sayımızda ‘Sektör Gündemi’ ve ‘Sektör Yatırım’ bölümlerimizde ise petrol ve doğalgaz, enerji,  su – atıksu, kimya, gıda ve içecek, ilaç ve demir - çelik gibi önemli sektörlerin gündemlerine ve yatırım planlarına yer verdik.


Alanının lider markalarının başarılı uygulamalarının ve işletmelere güç katan çözümlerinin yer aldığı Ağustos sayımız sizlerle.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@