banner24

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

Aksa Solar ve Ardeşen Belediyesi’nden Güneş Enerjisi Santrali Projesi

Aksa Elektrik Grubu markası Aksa Solar, Rize’de Ardeşen Belediyesi ile 2.8 MWp gücünde güneş enerjisi santrali kurmak üzere yeni bir iş birliğine imza attı.

Enerji 08.01.2024, 15:45 08.01.2024, 15:45 Melike Kaya Bayram
7
Aksa Solar ve Ardeşen Belediyesi’nden Güneş Enerjisi Santrali Projesi

Temiz ve yenilenebilir enerji ihtiyacını karşılamak amacıyla müşterilerine çevre dostu çözümler sunan Aksa Elektrik Grubu markası olan Aksa Solar, Rize’de Ardeşen Belediyesi ile 2.8 MWp gücünde güneş enerjisi santrali (GES) kurmak üzere yeni bir iş birliğine imza attı. Aksa Elektrik Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kirazlı, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya ve Av. Rize Milletvekili Harun Mertoğlu’nun katıldığı imza töreninde duyurulan iş birliği neticesinde 1.566 tCO2 karbon emisyonunun engellenmesi hedefleniyor. Projede EPC İş Modeli güneş enerjisi santrali kurulumuyla yatırım maliyetinin tamamı Ardeşen Belediyesi tarafından karşılanmıştır.

Bakım ve sistem kolaylığının yanı sıra enerji maliyetlerini de azaltacak olan güneş enerjisi santrali Ardeşen Belediyesi’nin elektrik tüketimini tamamen temiz enerji ile karşılamasını sağlayacak. 42.000 m2 alanda yaklaşık 5.200 adet güneş panelinden oluşacak santralde yıllık ortalama 3.559 MWh üretim öngörülüyor.

“2024’te çevreye duyarlı yeni iş modellerimizle güvenilir enerji kaynağı sunmak için projelerimize devam edeceğiz.”

Aksa Elektrik Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kirazlı, “Enerji sektöründe her zaman ilklere imza atan Aksa Elektrik olarak dünyada temiz ve yeşil enerji yatırımlarının artmasını ve yenilenebilir enerji kaynağı kullanımının yaygınlaşması hedefiyle yenilikçi iş modelleri geliştiriyoruz. Güneş enerjisi sistemleri sayesinde ticarethaneler, işletmeler, sanayi sektörü mevcut enerji maliyetlerinin üzerine çıkmadan, anahtar teslim olarak güneş enerji sistemine sahip oluyor. Özellikle enerji maliyetleri yüksek olan işletmelere ciddi oranda tasarruf imkânı sağlıyoruz.

Kurumsal hedeflerimiz doğrultusunda yeni bir adım daha atarak Ardeşen Belediyesi ile güneş enerjisi santrali kurulumu projemizi hayata geçiriyoruz. Yapılan iş birliğinin her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum. Aynı bakış açımızla 2024 yılında da çevreye duyarlı yeni iş modellerimizle güvenilir enerji kaynağı sunmak için projelerimize devam edeceğiz.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@