banner143

banner170

banner171

banner26

Enerjisa Enerji, FTSE4 Good Endeksi'ne üst üste 2. kez girme başarısı gösterdi

Enerjisa Enerji, FTSE4Good Endeksi'ne üst üste ikinci kez dahil olarak aynı zamanda enerji sektöründe derecelendirilen tek şirket olma başarısını elde etti.

Enerji 31.03.2023, 09:45 31.03.2023, 21:18 Melike Kaya Bayram
27
Enerjisa Enerji, FTSE4 Good Endeksi'ne üst üste 2. kez girme başarısı gösterdi

Londra Borsası’na bağlı endeks sağlayıcı FTSE Russell’ın hazırladığı FTSE4Goodendeks serisine dahil olmak için şirketlerin insan hakları, iklim değişikliği ve yolsuzlukla mücadele politikaları dahil olmak üzere belirli çevresel, sosyal ve yönetişim (ESG) kriterlerini de karşılaması gerekiyor. Şirketler, her yıl güncellenen kapsamlı ve şeffaf bir metodoloji kullanılarak değerlendiriliyor.

‘Herkes için daha iyi bir gelecek’ vizyonuyla sürdürülebilirliği odağına alarak faaliyetlerini yöneten lider dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji, çevre, yönetim uygulamaları ve etik alanlarındaki operasyonlarıyla Londra Borsası bünyesindeki FTSE4Good Endeksi'ne üst üste 2'nci kez girmeye hak kazandı. FTSE4Good endeksinde bir önceki yıl 3.8 ESG notuna sahip olan Enerjisa Enerji, çevre, iklim değişikliğiyle mücadele, yönetim uygulamaları, çalışan hakları, etik ve sosyal konularda gösterdiği güçlü performans ile bu sene notunu 5 üzeriden 4’e yükseltme başarısını elde etti.


“Enerjisa, ESG ve sürdürülebilirlik alanında bir lider olarak öne çıkıyor”

Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, konuyla ilgili olarak “Enerjisa Enerji, tüm faaliyetlerimizde olduğu gibi çevresel, sosyal ve yönetişim uygulamalarımızda daglobal trendleri takip ederek kendi standartlarımızı oluşturuyoruz.Sonrasında ise tüm şeffaflığımız ile şirketimizi bağımsız denetimlere açıyoruz. FTSE4 Good Endeksi,şirketlerin bu alanlardaki çabalarını değerlendiren önemli bir endeks.Endekste notumuzu 4’e çıkarttık ve Enerjisa Enerji olarak sektörümüzün ESG ve sürdürülebilirlik alanında da lideri olduğumuzu kanıtladık.

Bugün dünyada yaşanan tüm zorluklara rağmen, ESG'ye odaklanmaya ve çevre ve gelecek nesiller üzerinde olumlu bir etki yaratmaya kararlıyız. Sürdürülebilirlik ayak izimizi geliştirmeye ve yol gösterici olmak için yeni standartlar belirlemeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@