banner174

banner170

banner171

banner26

Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda deprem gündeminin yanı sıra şirketin 2022 yılına ait finans ve operasyonlarına dair konular görüşüldü.

Enerji 30.03.2023, 09:15 31.03.2023, 21:32 Melike Kaya Bayram
29
Enerjisa Enerji’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Herkes için daha iyi bir gelecekvizyonuyla Türkiyenin enerji dönüşümüne öncülük eden lider dağıtım, perakendesatış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerjinin Olağan Genel Kurul Toplantısı 29 Mart 2023 tarihinde Sabancı Centerda gerçekleştirildi. 06 Şubat tarihinde gerçekleşen depremler sonrasında bölgede faaliyetlerini devam ettiren şirketin çalışmaları hakkında da bilgi aktarılan toplantıda, şirketin geçen yıla ait finansal, stratejik ve operasyonel faaliyet sonuçları paylaşıldı.

Depremde önceliğimiz çalışanlarımız ve ailelerinin sağlığı ve güvenliliğinin sağlaması oldu”

6 Şubat 2023 gününde gerçekleşen deprem felaketinden şirket olarak derinden etkilendiklerini belirten Enerjisa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Zaimler, Toroslar elektrik dağıtım bölgesinin depreme maruz kalan illerin 5inde faaliyet gösterdiğini, bölgede 4 bin 507 çalışanın ve ailelerinin depremden etkilendiğini ve maalesef 16 çalışanın hayatını kaybettiğini aktardı.

Bölgede yaşanan felaketin ardından alınan aksiyonlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Zaimler, Depremde önceliğimiz, çalışanlarımız ve ailelerinin sağlığı ve güvenliliğinin sağlanmasının ardından arama kurtarma alanları, hastaneler, sahra mutfakları, toplanma alanları gibi kritik noktalara enerji verilmesi oldu. 2020 yılında ARGE ekiplerimizin çalışmaları ile hayata geçirdiğimiz Afet haberleşme sistemimizi devreye almak için bölgeye sevk ettik. Yüksek noktalara kurulan ve güneş enerjisiyle çalışan 3 mobil kule ve haberleşme istasyonu ile yüzlerce ekip aracına takılı telsizler sayesinde onarım ekiplerinin iletişim ve koordinasyonunu sağladık.

Diğer Enerjisa dağıtım şirketleri olan Başkent Edaş ve Ayedaş’tan destek ekip ve malzemelerimiz araçlarla yola çıkarak bölgeye ulaştı. Başkent Edaş ve Ayedaş ile birlikte diğer elektrik dağıtım şirketleri ve yüklenici firmalardan gelen destek ekipleri de dâhil olmak üzere 3 bin 287 saha çalışanı ile çalışmalarımıza devam ederken Adana, Osmaniye ve Gaziantepte kurulan 143 çadır kentte 14 bin 494’ü aşkın çadırın enerjilendirilmesi sağlandı.” dedi.

Müşteri hizmetlerinin aksamaması için afet bölgesinde hizmete devam ediyoruz”

Müşteri hizmetlerinin de aksamaması için afet bölgesinde yer alan 12 Enerjisa Müşteri Hizmet Merkezinin 8inin, 34 Enerjisa İşlem Merkezinin de 27sinin hizmet vermeye devam ettiğini söyleyen Zaimler sözlerine şöyle devam etti: Afette evlerini kaybeden çalışanlarımız ve aileleri için geçici konaklama ve sıcak yemek ihtiyacı Toroslar bölgesindeki şirket tesislerinde sağlanmış durumdadır. Kurduğumuz konteyner ve çadır yerleşkelerinde toplam 660 kişi konaklıyor.

Depremde hayatını kaybedenlere bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralılarımızın en kısa zamanda eski sağlıklarına kavuşmasını temenni ediyoruz.İlk andan itibaren bölgeye desteğe gelen ekiplerimizle birlikte büyük bir özveriyle zor şartlar altında afetten etkilenen insanlarımıza ve şehirlerimize hizmet eden tüm çalışma arkadaşlarımıza bir kez daha sizlerin de huzurunda teşekkürlerimi iletiyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner173

Gelişmelerden Haberdar Olun

@