banner143

banner170

banner164

banner171

banner31

banner165

Bağımsız Otomotiv Yenileme Pazarında Dijital Hizmetler Genişliyor

Schaeffler Automotive Aftermarket’in hayata geçirdiği yeni hizmeti OneCode ile tamirhaneler 40.000’den fazla ürüne ait bilgiye hızlı erişim olanağı bulacak.

Güncel 18.10.2022, 14:15 Melike Kaya Bayram
29
Bağımsız Otomotiv Yenileme Pazarında Dijital Hizmetler Genişliyor

Otomotiv ve endüstri tedarikçisi Schaeffler’in Automotive Aftermarket bölümü, Avrupa’daki tamirhaneleri destekleyecek yeni hizmet çözümü Schaeffler OneCode platformunu piyasaya sürdü. Schaeffler’in onarım çözümleriyle ilgili tüm ürün bilgilerine artık akıllı telefonlar ve tabletlerle dijital olarak erişilebilecek.

Schaeffler OneCode, Automotive Aftermarket bölümüne ait ürün kutularının dış kısmına yerleştirilen yeni bir karekod sistemi olarak tanımlanabilir. Kod içerisinde ilgili LuK, INA veya FAG ürününe ait özel bir seri numarası ve ürün numarası bulunuyor. Bunun sayesinde her ürüne kendine özgü bir kod sağlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Schaeffler Automotive Aftermarket Ürün Yönetimi ve Ar-Ge Departmanı Başkanı Dr. Robert Felger, “Schaeffler OneCode ile dijital ürün ve hizmet yelpazemizi daha da genişletiyoruz. Tamirhaneler sadece tek bir taramayla çok değerli bilgilere ve hizmetlere erişebilecek.” dedi.

Karekodu taratarak 40.000’den fazla ürüne ait bilgiye hızlı erişim

Schaeffler OneCode kullanım kolaylığıyla da ön plana çıkıyor. Karekodun okutulmasıyla kullanıcılar, Schaeffler online kataloğundaki ürün sayfasına veya REPXPERT uygulamasının sayfasına yönlendiriliyor. Her gün 40.000’den fazla verinin güncellendiği bu veri tabanından ilgili onarım çözümü hakkında mevcut tüm bilgilere erişebiliyorlar.Dijital ortamda kullanıma sunulan adım adım montaj ve onarım talimatları, uzun arama süreçlerini de ortadan kaldırıyor.

Ürün orijinalliği kontrolü ve dijital bonus puanlar

Schaeffler OneCode aynı zamanda ürünün orijinalliğini de kontrol ediyor. Böylece perakendeciler ve tamirhaneler için ekstra güvenlik sağlarken sahte ürünlere yer bırakmıyor. Ayrıca REPXPERT kullanıcılarının REPXPERT bonus puanlarını toplamasıSchaeffler OneCode ile artık çok daha pratik bir hale geliyor. Kullanıcılar tek tıkla puanlarını hesaplarına ekleyerek değerli teknik bilgi ve dokümanlara hızlıca ulaşabilecekler.

Akıllı telefonunuzun olmaması artık hiç sorun değil

Schaeffler OneCode, karekod okuma özelliği bulunmayan cihazlarda da kullanılabiliyor. Karekod zarar görmüş veya okunamaz durumda olsa bile REPXPERT uygulaması veya scan.schaeffler.com adresinde elle giriş yapmak mümkün.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@