banner24

banner170

banner164

banner157

banner26

banner165

Dr. Levent Acar, Saç Ekiminde Oyunun Kurallarını Yeniden Belirleyen Cihaz İcat Etti

Dr.Levent Acar tarafından icat edilen Robopen; ABD, Güney Amerika, Asya ve tüm Avrupa ülkelerinin önde gelen saç ekimi doktorları tarafından büyük ilgi görüyor.

Güncel 10.10.2022, 09:45 Melike Kaya Bayram
100
Dr. Levent Acar, Saç Ekiminde Oyunun Kurallarını Yeniden Belirleyen Cihaz İcat Etti

Uluslararası Saç Restorasyon Cerrahisi Derneği’nin (ISHRS) son araştırmasına göre 2021 yılında küresel saç restorasyonu sektörünün büyüklüğü 4,5 milyar dolar oldu. Aynı araştırmaya göre saç restorasyonu yaptıran kişi sayısı ise dünya genelinde 2,2 milyon kişi olurken 703 bin kişi saç ekimi operasyonu yaptırdı. Türkiye Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) açıklamasına göre ise Türkiye saç ekiminde 1 milyar doların üzerinde bir hacme sahip.

Türkiye’nin bu başarısının ardında son 10 yılda verilen büyük emekler, geniş bir organizasyon, yetenekli doktorlar ve sağlık personelleri bulunuyor. Elde edilen sonuçlar ve hastaların memnuniyeti de Türkiye’yi bu alanda ilk sıraya taşıdı. Türkiye’nin bu alanda imza attığı başarılardan birisi de sektöre yenilikçi bir teknoloji kazandırması oldu. Dünyanın ilk otomatik,avuç içi ve kablosuz taşınabilirsaç ekimi kesi cihazı Türk doktor Levent Acar tarafından icat edildi. Tasarımı ve icadı tamamen Dr. Levent Acar’a ait olan cihazın motor ve kasa üretimi Almanya’da,yazılım ve elektronik parçaları ise Türkiye’de üretildi. Cihaz ABD, Güney Amerika, Asya ve tüm Avrupa ülkelerinin önde gelen saç ekimi doktorları tarafından yoğun ilgi görüyor.

Saç restorasyonu sektöründe adeta devrim yapan bu cihaz sayesinde artık doktorlar yorulmadan binlerce saç kesi işlemini daha doğru ve uygun bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Saç ekiminde kanal açma işlemi, hassas güçle cildin binlerce kez kesilmesi işlemi olup kesiler arası mesafe birbirine 1 mm’den daha yakın oluyor. Bu nedenle bu işlemde derinlik kontrolu çok önemli.İnsan eli bu işlemi binlerce kez tekrarlarken yorulmaya ve hassas kontrolu kaybetmeye başlayabiliyor. Ancak Robopen binlerce kesinin hiç yorulmadan, istenen güçte ve derinlikte açılmasını mümkün kılarak çok daha nizami işlemler yapılmasını sağlıyor.

“Robopen ile daha verimli sonuçlar elde edilebiliyor”

Robopen’in sağladığı faydalardan bahseden Dr. Levent Acar, “Geleneksel yöntemlerde kanal açma işleminde binlerce kesi yapılırken insaneli doğal olarak yoruluyor.Buna bağlı olarak kesiler eşit derinlikte olmuyor,kesiler arası mesafe korunamıyor ve estetik sonucu belirleyen kritik noktalarda açılarda kontrol kaybı oluşabiliyor. Ön saç çizgisinde doğal olmayan sonuçlar oluşabiliyor veya şakak bölgesindekiekimler cilde paralel olması gerekirken dik açıda uzaması gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Robopen hassas mikro motoru sayesinde,oluşabilecek birçok problemin üstesinden gelmeyi başarıyor.Robopen ile yapılan işlemlerde kesilerin eşit derinlikte ve birbirine paralel olması sağlanıyor. Özellikle cilt altında kesilerin birbirine çok yaklaşmaması ve üstüste binmemesi sayesinde cilt yapısına ve kan dolaşımına daha az zarar veriliyor.Yani iyileşme hızlanıyor ve ekilen köklerde fire oranı azalıyor, daha verimli sonuçlar elde ediliyor.” dedi.

“Saçlarım dik mi uzayacak endişesine son veriyor‘’

Dr.Acar açıklamasının devamında şunları söyledi: “Yorucu ve çok dikkat gerektiren kanal açma işleminin birçok aşaması insan kontrolündeki bir cihaza bırakıldığı içinartık işlemin estetik kısmına daha çok vakit ayırma şansı kalıyor. Robopen’in özelliklerinden biri de pratik bir yöntemle saçların hangi açıda uzayacağının kontroledilebilmesidir. Cihaz sayesinde bu kontrol her an yapılabiliyor ve binlerce kesi sonrası devam eden işlemlerdeoluşan açı kayması problemi bu şekilde ortadan kaldırılmış oluyor. Böylece saçlarım dik mi uzayacak gibi endişelere de son veriliyor. Robopen’in özelliklerinden biri de açılan kesilerotomatik sayılıyor. Böylece ciltte gereksiz anlamda travma oluşturulmuyor. Manuel kanal açma yöntemlerinde ise kesiler başka personel tarafından sayıldığından rakamlarda sapmalar olabiliyor.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@