banner143

banner27

banner157

banner31

banner153

Eleman.net’in ‘çalışan memnuniyeti’ anketi önemli verileri ortaya koydu

En büyük dijital istihdam platformu Eleman.net, yaklaşık 7 bin çalışan ve çalışan adayının katılımıyla yaptığı memnuniyet anketinin sonuçlarını açıkladı.

Güncel 28.03.2023, 10:45 31.03.2023, 21:27 Melike Kaya Bayram
114
Eleman.net’in ‘çalışan memnuniyeti’ anketi önemli verileri ortaya koydu

Eleman.net, günümüzde çalışan ve iş arayan adayların iş yeri tercihinde önemli yer tutan yan haklar ve çalışanların mevcut iş yerlerinde devam etmesini etkileyen kurum kültürü üzerine bir anket gerçekleştirdi. Ankette sorulan “İş yerinde sizi en çok ne mutlu eder” ve “Hangi yan hak sizi en çok mutlu eder?” sorularına farklı sektör ve meslek gruplarından binlerce kullanıcı oy kullandı. Ankette yan haklar konusunda ‘özel sağlık sigortası’ seçeneği öne çıkarken, kurum kültürü konusunda da ‘kariyer olanağı’ seçeneği kullanıcıların öncelikli tercihi olarak öne çıktı.
 

Çalışanlar kurumlarından kariyer olanağı bekliyor 

Eleman.net, kurum kültürü konusunda kullanıcılarına “İş yerinde sizi en çok ne mutlu eder?” sorusunu yöneltti. Ankete katılan kullanıcıların ilk tercihi yüzde 36,35’lik rakamla‘kariyer olanağı’ seçeneği oldu. Kariyer olanağı isteyen meslek gruplarının başında ise güvenlik görevlisi, satış danışmanı, şoför, depo elemanı, satış temsilcisi, stajyer, kasiyer, müşteri temsilcisi, muhasebe elemanı geldi. Ankette yüzde 25,83’le ‘takdir edilmek’ seçeneği ikinci sırada yer alırken; takdir edilmeyi arzulayan mesleklerin başında asistan, çaycı, eleman, kasiyer, operatör, şoför, stajyer, satış danışmanı ve depo elemanı yer aldı. Kullanıcıların yüzde 25,48’i ‘çalışma ortamında iyileştirme’ talebinde bulunurken seçeneği işaretleyen meslekler; güvenlik görevlisi, şoför, kasiyer, satış danışmanı, depo elemanı,muhasebe elemanı, satış temsilcisi oldu.Ankette kullanıcıların en az rağbet gösterdiği ‘motivasyon etkinlikleri’ seçeneği yüzde 12,34’le kendisine son sırada yer buldu. Motivasyon etkinliklerini seçen meslekler ise sırasıyla; aşçı, genel eleman, kasiyer, ofis elemanı, sekreter, şoför, stajyer satış danışmanı, depo elemanı oldu. 

Yan haklarda beklenti özel sağlık sigortasından yana
Ankette yan haklar konusunda ise kullanıcılara “hangi yan hak sizi en çok mutlu eder?” sorusu yöneltildi. Verilen cevaplar arasında yüzde 44,38’le neredeyse katılımcıların yarısını ortak paydada buluşturan ‘özel sağlık sigortası’ öne çıktı. Yan hak taleplerinde özel sağlık sigortasının kendilerini mutlu edeceğini belirten meslek gruplarının başında; güvenlik görevlisi, satış danışmanı, şoför, stajyer, genel eleman, kasiyer, depo elemanı, müşteri temsilcisi, muhasebe elemanı ve satış temsilcisi yer aldı. En çok oy kullanılan şıkların ikinci sırasında yüzde 28,43’le ‘hediye seçeneği’ yer alırken, en çok hediye çeki beni memnun eder diyen meslekler; güvenlik görevlisi, satış danışmanı, şoför, kasiyer, muhasebe elemanı, satış temsilcisi, depo elemanı, stajyer ve garson oldu. Yüzde 13,69’la ‘erzak yardımı’ seçeneğini güvenlik görevlisi, muhasebe elemanı, depo elemanı, şoför, satış danışmanı, forklift operatörü, kasiyer, genel eleman, genel görevli ve genel işçi gibi meslekler seçerken; yüzde 13,50 ile dördüncü sırada yer alan ‘fatura yardımı’ seçeneğini de güvenlik görevlisi, satış danışmanı, kasiyer, şoför, depo elemanı, genel eleman, sekreter, stajyer, temizlik görevlisi ve muhasebe elemanı meslekleri tercih etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@