banner143

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

Günsan Elektrik’in Kadın Çalışan Sayısı 2021’de 176 Oldu

Alçak gerilim tesisatı ekipmanları sektörünün önde gelen firmalarından Günsan Elektrik, sanayide kadınların gücünü artırma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Güncel 16.11.2022, 14:00 Melike Kaya Bayram
24
Günsan Elektrik’in Kadın Çalışan Sayısı 2021’de 176 Oldu

Elektrik elektronik sektöründe kadın istihdamını artırma ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı bir şirket kültürü oluşturma hedefiyle çalışmalarını sürdüren Günsan Elektrik, artan kadın istihdamı oranıyla her geçen gün hedeflerine yaklaşıyor. 2021’de iş gücüne yeni katılımlarla Günsan’ın kadın çalışan sayısı 176 olurken,üretimdeki kadın çalışan sayısı yüzde 88,6’lık oranla 156’ya ulaştı. Bu gelişmeyle Günsan, Capital Dergisi tarafından 10 yıldır düzenli gerçekleştirilen “Kadın Dostu Şirketler” araştırması kapsamında “Sanayi Şirketlerinde Üretimde Kadın Gücü” listesinde üçüncü sırada yer buldu.

“Toplumsal cinsiyet eşitliği için her seviyede eşit temsili hedefliyoruz”

Günsan Elektrik’in toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı iş yeri oluşturmaya odaklandığını vurgulayan Günsan Elektrik Pazarlama Direktörü Burcu Mungan, “Günsan olarak işe alımlarımızda, şirket içi terfi ve atamalarımızda, eğitim ve gelişim süreçlerimizde toplumsal cinsiyet eşitliği için her seviyede ve her iş kategorisinde eşit temsili hedefliyoruz. Cinsiyet eşitliğini sağlama ve geleneksel rol dağılımına yönelik algıları ortadan kaldırmayönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu. Günsan’ın ödüllü “Hayatı Aydınlatan Kadınlar Projesi” ile erkek işi olarak görülen bir alanda kadınlara yeni iş olanakları yarattıklarını da ifade eden Burcu Mungan, “Hayatı Aydınlatan Kadınlar projemizin devamı niteliğinde sektörümüzde kadın gücünü vurgulayacak ve farkındalık yaratacak projelerimizin hazırlıklarını sürdürüyoruz.” dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@