banner24

banner72

banner164

banner152

banner31

banner165

Koleksiyon Mobilya, Greenstars Sertifikası İle Sürdürülebilirlik Hedeflerini Geliştiriyor

Koleksiyon Mobilya, çevresel, sosyal ve yönetimsel alanlarda etkin bir yaklaşım benimseyerek sürdürülebilirlik hedeflerine odaklanan başarılı çalışmalarıyla öne çıkıyor.

Güncel 17.08.2023, 12:45 Melike Kaya Bayram
23
Koleksiyon Mobilya, Greenstars Sertifikası İle Sürdürülebilirlik Hedeflerini Geliştiriyor

Koleksiyon Mobilya, Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde geliştirdiği GreenStars Sertifikası ile iklim değişikliğine uyumlu ve direnci artırıcı projeleri ile çevre ve insan sağlığına katkı sağlayan ve aynı zamanda döngüsel ekonomiye olumlu etkiler sunan sürdürülebilirlik alanındaki başarısını vurguluyor.

“Ülkemiz ve dünya için sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunuyoruz”

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak üzere üretim süreçlerine devam ettiklerini dile getiren Koleksiyon Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Koray Malhan, “Koleksiyon Mobilya olarak ülkemiz ve dünya için sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunarak, çevre dostu ve Yeşil Mutabakat ilkelerine bağlı üretimi önemsiyoruz. Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin geliştirdiği GreenStars Sertifikası’nı aldığımız ve bu programın bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Geleceğe daha yeşil bir çevre ve daha mutlu bir nesil bırakmak için tüm şirketler elinden geleni yapmalıdır. Biz sürdürülebilirliği iş modellerimizin merkezine alarak çevremiz için değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

“Tüm faaliyetlerimizde Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na olan katkıyı önemsiyoruz”

Koleksiyon Mobilya Yönetim Kurulu Başkanvekili Doruk Malhan, “Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından başlatılan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda hazırlanan Greeenstars Sertifika Programı’na dahil olduğumuz için gururluyuz. Çevreye duyarlı iş stratejimizi önümüzdeki dönemlerde de devam ettireceğiz. Sürdürülebilirlik kavramı bizim her zaman odak noktamızda ve bu yönde projeler gerçekleştiriyoruz. Tekirdağ’da bulunan üretim tesisimizin çatısına güneş panelleri dizilimi yatırımı gerçekleştirdik. Hem binek hem ticari araçlardan oluşan tüm filomuzu elektrikli araçlara dönüştürdük. Şu anda nakliye süreçlerinde elektrikli araçları nasıl kullanabileceğimiz konusunda Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz. Hedefimiz 2030 yılında sadece karbon nötr olmayı başarmayı değil, pozitife de geçmeyi hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@