banner143

banner72

banner164

banner157

banner31

banner165

MooF Digital’in 2024 Hedefi Global Pazar Yüzde 60 Büyümek

Gösterdiği büyüme hızı ve değişen trendleriyle markaların yoğun ilgi gösterdiği dijital pazarlama sektörü, 2023 yılında da önemli bir büyüme kaydetti.

Güncel 22.01.2024, 12:30 Melike Kaya Bayram
5
MooF Digital’in 2024 Hedefi Global Pazar Yüzde 60 Büyümek

Ülkemizde yaşanan talihsiz deprem ve seçim gündemi 2023 yılının ilk yarısına damga vurdu. Deprem, sektörü durağanlaştırsa da siyasi gündem yeniden hareketlenmesine neden oldu.  Sonuç itibariyle dijital pazarlama sektörü 2023 yılında da her sektörün ilgi odağı olurken büyümesini de katlayarak devam ettirdi.

2023 yılında en çok TikTok reklamları, Youtube ve Instagram Reels mecralarında ciddi reklam bütçesi harcandığını söyleyen MooF Digital Ageny Ceo’su Yasin Kaplan, “Video içerikler, dijital reklamların öncü türü haline geldi ve dikey videoların en çok tüketilen içerikler arasında yer aldı. 2023'ün yapay zeka yılı olarak nitelendirilmesiyle birlikte, yapay zeka tabanlı hizmetlerin reklam panellerindeki etkisi arttı. Bu süreçte markalar yapay zekânın sunduğu kolaylık ve yardımıyla video içeriklerine yöneldiler. En çok video platformlarında etkileşim oranlarının arttığını gözlemliyoruz. 2024'te yapay zeka, dijital pazarlama ve reklam kreatif çalışmalarındaki rolünü daha da güçlendirecek. Sektördeki bu yenilikler markaların bütçelerini daha etkili bir şekilde yönetmelerine olanak tanıdı” dedi.

 MooF Digital Agency olarak 2023 yılında önemli iş birliklerine imza attıklarını belirten Kaplan, “Sabiha Gökçen, Biruni Üniversitesi, Fatih Kalem, Katılım Emeklilik, Play Doh, Nike, GS Spor gibi markalarla birlikte değer katacak önemli çalışmalarda bulunduk. 2024 yılı içerisinde global pazar payımızı yüzde 60’a ulaştırmayı hedefliyoruz. Bünyemize kattığımız markalarla birlikte müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak istihdam sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Sektörümüzün başlıca sorunu, istihdam. Bu konuda ürettiğimiz çeşitli projelerle bu soruna çözüm sunarak bu zamana kadar 1000’in üzerinde kişiye sektörde istihdam imkanı sağladık.  Ajans olarak 2024'te de sektörde öncülüğümüzü sürdürme ve markaların hedef kitlesine daha etkili bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olma kararlılığımızı sürdüreceğiz” açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@