banner24

banner170

banner164

banner157

banner26

banner165

Palo Alto Networks Gartner’da Lider Seçildi

Palo Alto Networks, 2023 Gartner® Magic Quadrant™ Uç Nokta Koruma Platformları raporunda lider olarak gösterildi.

Güncel 18.01.2024, 13:30 18.01.2024, 13:09 Melike Kaya Bayram
11
Palo Alto Networks Gartner’da Lider Seçildi

Palo Alto Networks Cortex Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Gonen Fink, Gartner tarafından uç nokta koruma çözümümüzle lider olarak gösterilmekten gurur duyuyoruz. Bu başarının Cortex XDR ile uç nokta vizyonumuzu geliştirme kararlılığımızın bir göstergesi olduğuna inanıyoruz. Tehdit aktörlerinin eşi benzeri görülmemiş bir hızla hareket ettiği bu çağda şirketler, güvenlik duruşlarını yükseltmek için yapay zeka ve otomasyonun gücünden yararlanmaya ihtiyaç duyuyor. Uç nokta koruma özelliklerimiz ile şirketlerin tehditleri tespit, tepki ve iyileştirme sürelerini ciddi ölçüde azaltmalarına yardımcı oluyor ve dünya genelindeki kuruluşlar için eşsiz güvenlik sonuçları sağlıyoruz.”

Dünyanın lider siber güvenlik şirketi Palo Alto Networks geçtiğimiz aylarda yapılan bir başka değerlendirme ile de uç nokta koruma (EPP) yetkinliğindeki başarısını kanıtladı. Cortex XDR ürünü, Eylül ayında yayınlanan 2023 MITRE Engenuity ATT&CK isimli değerlendirmede de yüzde 100 koruma ve tespit gücünü gözler önüne serdi.

Geleneksel teknolojilere güvenildiği taktirde pek çok şirket, mevcut tehdit ortamının evrilen hızına, büyüklüğüne ve karmaşıklığına ayak uydurmada zorlanıyor. Palo Alto Networks; Cortex XDR ile tehditlere, yetkisiz erişime ve kötü amaçlı kullanıma karşı koruma sağlamak için bütünsel bir yaklaşım benimseyerek şirketlere kapsamlı koruma sunuyor.

Cortex XDR, siber güvenliği kesintisiz hale getirmek ve sorunları verimli bir şekilde ele almak isteyen güvenlik ekipleri için oyunun kurallarını değiştiren bir ürün olarak ortaya çıktı. Bu ürün, uç nokta koruması sağlamanın ötesinde çeşitli veri kaynakları genelindeki tehditleri tespit etme konusunda da üstün başarı sergiliyor. Bu kapsamda uç nokta aktiviteleri ile ortam genelindeki olaylar kesintisiz bir şekilde entegre edilirken; davranış kalıplarının analizi ve potansiyel saldırılara işaret eden anomalilerin tespiti için makine öğreniminden yararlanılıyor. Cortex XDR ayrıca her saldırının tüm hikayesini uçtan uca sunarak soruşturmaların hızlandırılmasına yardımcı oluyor. Her uyarının temel nedenini tek tıkla görüntüleyebilen kullanıcılar ortam genelindeki saldırıları hızla durdurabiliyor.

Cortex XDR müşterilere tek ürünle kapsamlı güvenlik koruması sağlıyor. ITDR modülü aracılığıyla tehdit tespiti ve tepkisi oluşturulurken XDR 3.8’te işletim sistemleri genelinde gelişmiş koruma için yeni özellikler ve yetkinlikler sunuluyor. Bununla birlikte Palo Alto Networks tarafından geçen yıl tanıtılan ve Cortex XDR teknolojisi üzerinde geliştirilen Unit 42 MDR, Cortex ile Unit 42® tehdit istihbaratı ve analist uzmanlığını buluşturarak günün her saati siber saldırıları tespit edip tepki veriyor.

Palo Alto Networks’ün uygulama kabiliyeti ve eksiksiz vizyonu, Gartner’ın değerlendirmesindeki en önemli belirleyici oldu. Cortex XDR ürün stratejisinin gücü, yenilikçi işyeri güvenlik paketine ve sıkı yetkinlik entegrasyonlarına dayanıyor. Bu raporun da eklenmesi ile Palo Alto Networks çeşitli Magic Quadrant raporlarında lider olarak gösteriliyor. Palo Alto Networks’ün liderlik listesinde EPP, Güvenlik Hizmeti Edge (SSE), Tek Sağlayıcı SASE, SD-WAN ve Ağ Güvenlik Duvarları alanları yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@