banner143

banner72

banner164

banner157

banner26

banner165

Siber Güvenlik, Hizmet İhracatını Artıracak Sektörlerin Başında Geliyor

Brandefense, katıldığı etkinliklerle etki alanını genişleterek MENA bölgesinde de faaliyet göstermeye başladı.

Güncel 13.12.2023, 15:00 Melike Kaya Bayram
8
Siber Güvenlik, Hizmet İhracatını Artıracak Sektörlerin Başında Geliyor

Dijitalleşmenin hızla artması ve teknolojinin günden güne gelişmesi, kurum ve kuruluşları siber tehditlere karşı daha savunmasız hale getirdi. Yaşanan teknolojik dönüşüm, kurum ve kuruluşların siber güvenlik konusunda daha dikkatli davranmalarını bir gereklilik haline getirdi. Dijital risk koruma servisleri (DRPS), harici saldırı yüzeyi yönetimi (EASM) ve tehdit istihbaratı (TI) çözümleri sunan Brandefense, kurum ve kuruluşlara yönelik potansiyel riskleri en aza indirmek amacıyla çalışmalarını sürdürerek faaliyet alanını genişletmeye devam ediyor.

Farklı sektörlerde pek çok kurum ve kuruluşa hizmet sağlayan Brandefense, siber güvenlik hizmetlerini MENA bölgesine taşıyarak siber güvenlik sektöründe küresel bir etki yaratıyor. Siber güvenliğin hizmet ihracatını artıracak sektörlerin başında geldiğini aktaran Brandefense CEO’su Hakan Uzun, sektörün hizmet ihracatı konusundaki potansiyeli hakkında düşüncelerini paylaştı.

Etki alanımızı genişletmeye devam ediyoruz

Hakan Uzun “Teknolojinin tüm sektörlerde etkin bir biçimde kullanılması, şirketlerin çevrimiçi ortamlarda faaliyet göstermeye başlamasına yol açtı. Bu dijital dönüşüm, kurum ve kuruluşlar için yarattığı fırsatların yanında siber saldırılara karşı bir hedef haline gelmelerini sağladı. Biz Brandefense olarak, bu kapsamda kurum ve kuruluşları tehdit eden siber saldırıların önüne geçmek ve olası riskleri en aza indirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye’nin ötesine geçen etki alanımızla, yurt dışında da önemli projelere imza atıyoruz. Stratejik planlamalarımız çerçevesinde, MENA bölgesinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar için kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Yenilikçi ürün ve hizmetlerimizi yurt dışına tanıtmak adına çalışmalarımızı sürdürürken, çeşitli etkinlikler ve konferanslara katılım sağlıyoruz. Bu kapsamda, 5-7 Kasım 2023 tarihleri arasında Riyad’da gerçekleşen Black Hat etkinliğinde, bölgedeki paydaşlarımızla bir araya gelerek ürün ve hizmetlerimizi potansiyel müşterilerimize tanıtma fırsatı yakaladık.

Kurum ve kuruluşların dijital dünyada daha güçlü bir altyapı oluşturma ihtiyacı, siber güvenlik hizmetlerine olan talebin de giderek artmasına neden oluyor. Bu talep artışı, hem ülkemizde hem de dünya genelinde kurumların siber güvenlik ihtiyaçlarını etkili bir biçimde karşılanmasını kaçınılmaz bir gereklilik haline getiriyor. Bu durum, siber güvenlik sektörünün, diğer tüm sektörler arasından sıyrılarak hizmet ihracatını artıracak sektörlerin başında gelmesini sağlıyor. 

Ürün ve hizmetlerimizle farklı ihtiyaçlara çözüm sunuyoruz

Brandefense olarak geliştirdiğimiz İş Ortağı Programı (Bridge Partnership) ile markaların iş optimizasyonu seviyesini geliştiriyor, aynı zamanda dijital risk koruma hizmetlerimiz sayesinde dijital dünyadaki muhtemel risk ve tehditlere karşı önlem alıyoruz. Dört farklı kademe içeren programımızla, farklı ihtiyaçlara ve beklentilere uygun hizmetler sunuyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner140
banner158
Günün Anketi Tümü
Sektörel dergiler okunuyor mu?
Sektörel dergiler okunuyor mu?
banner159
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner161

Gelişmelerden Haberdar Olun

@